Millenicom mu, Netspeed mi, TurkNet mi?

Selinti

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar altyapım aşağıda ki gibi. Valorant, Rust, CS:GO tarzı oyunlar oynayıp aynı zamanda yayın yapacağım. Sizce hangi internet sağlayıcı bana daha uygun olur?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220428-114240_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220428-114240_Samsung Internet.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 359
Arkadaşlar altyapım aşağıda ki gibi. Valorant, Rust, CS:GO tarzı oyunlar oynayıp aynı zamanda yayın yapacağım. Sizce hangi internet sağlayıcı bana daha uygun olur?

Hocam NetSpeed kullaniyorum ve öneririm.
Sabit hiz ve dusuk ping aliyorum. Eger altyapiniz iyiyse sizde alirsiniz.

Kurulum ucreti vdsl ve adsl kullanicilarinda var. Ama baska iss den gecis yaparsan ucretsiz kurulum oluyor.
Eger altyapiniz fiber ise kurulum ucreti yok ve ucretsiz modemde veriliyor.

Taahhut yok. Hem en uygun iss hem musteri hizmetleri bilgili hemde internet hizmetleri kaliteli.

35 ustu vdsl hizi almaniz icin 100 mbps vdsl paketini almaniz gerekiyor. Altyapiniz 100mbps desteklemese bile altyapiniza gore maksimum hiza sabitliyorlar. Bu paketin fiyati 98tl ye geliyor.
Eger davet kodu kullanirsaniz 12 ayligina 5'er tl faturaniza indirim yansitarak 93tl odersiniz. Kodu altta paylastim.

Pinge bakacak olursak NetSpeed Turk telekom yurt disi cikislarini kullandigi icin rakipleri TurkNet ve Millenicomdan yurt disi kaynakli oyunlarda daha dusuk ping alirsiniz. Dusuk alma nedeniniz Millenicom SuperOnline cikislarini kullanmasi ve TurkNet'in kendi cikislarini kullanmasindan dolayi. En kaliteli cikis Turk Telekom cikisi. En kalitesizi ise SuperOnline cikisi.

Yurt icine gelecek olursak NetSpeed ve TurkNet Turk Telekom cikislarini kullandigi icin hemen hemen ayni pingi alirsiniz ama millenicom SuperOnline cikisi kullandigi icin yine NetSpeed ve TurkNetten fazla ping alirsiniz.

Ben NetSpeed 69 mbps kullaniyorum ve 66-67 download 7.6 upload stabil sekilde aliyorum.

Eger gececek olursaniz bahsettigim indirimden yararlanmaniz icin LRS7H5 kodunu kullanabilirsiniz. 😊
NetSpeed hakkinda sorun varsa cevaplayabilirim.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Milleni hakkında fazla yorum yapmayacağım ama diğer iki ISS ile farklı zamanlarda deneyimim olmuştu.

Netspeed tracert çıkışlarını TT üzerinden veriyor. Türknet ise belli bir yere kadar kendi çıkışları üzerinden hizmet veriyor. Milleni SoL çıkışlarını kullanıyor. Bazı kullanıcılar ping değerlerinden dolayı tatmin olmuyor. Bazıları da memnun.Netspeed'de alacağınız hizmet istisnai durum olmadığı sürece TT'ye benzer olur.

Üç ISS de taahhütsüz hizmet sunuyor. Memnun kalmazsanız 3 ay içinde taşıma hakkı ya da direkt fesih hakkınız bulunmakta.

Türknet'i 2 3 ay kullanmıştım. 3 yıl öncesi bu. Aldığımız hizmet iyiydi. Türknet'te biliyorsunuz ki temsilciyi arama durumu yok. Ticket açıp bekliyorsunuz kaydınız için geri dönüş almayı. Bir de şu an Türknet fark ettiyseniz fiyatı yüksek fakat diğer ISSler de mecbur port fiyatlarına yapılan zamdan ötürü Haziran ayına kadar zam yapmak zorunda kalacak diye düşünüyoruz. Yüzde 60'a yakın bir port fiyatı güncellemesinden bahsediyoruz.

9 aydır Netspeed kullanıyorum. Şu ana kadar büyük bir problem yaşamadım. Temsilcileri gayet ilgili. Yaşadığım tek sorun TT saha arızası. Bu da f/o çalışmaları sırasında yaşanan manidar bir sorun işte. VDSL üzerinden hizmet alıyorum an itibariyle. FTTH altyapı üzerinden hizmet almaya devam edeceğim aktifleştiğinde altyapı.

Ben TT kullanırken hattımı taşımıştım churn işlemi ile. Taahhüt dolmadan 6 gün önce online başvuru yaptım. Mailime çıkarılacak evraklar iletildi. Spam klasörüne düşebiliyor aklınızda bulunsun. Bunlar kimlik fotokopisi, ev telefonu PSTN iptal dilekçesi ve abonelik başvuru evraklarıydı. Bunları doldurup sms ile gelen kargo koduyla MNG kargo'ya getirdim. Kargo 1 günde Denizli şubeye ulaştı. Sesli onay için arandım. Onayı da verdikten sonra evraklarım işleme alındı. 48 saat içerisinde geçişiniz olacak dedi yetkili. 47. saatte TT'den aldığım hizmet kesildi, ev telefonu çevir sesi gitti. Telefona kullanıcı adı ve şifresi iletildi. Bu sayede kurulum ücreti, ekip bekleme, bu sürede internetsiz kalma gibi durumlar yaşamadan hattımı taşıdım. Bu sebeple eski ISS'den hizmet alıyorsanız taşımanız mantıklı olabilir.

Size tavsiyem Netspeed ile denemeye başlamanız. Memnun kalmadıysanız zaten dediğim gibi anında fesih veya 3 ay sonrasında ISS taşıma haklarına sahipsiniz.

Üç ISS'nin de davet kodu ile indirim sağladığını hatırlatmak isterim. Abonelik başlatmadan davet kodu ile başvurursanız indirim kazanabiliyorsunuz. Eğer Netspeed'e geçerseniz 12 ay boyunca 5 TL indirim kazanıyorsunuz. Tek şart iki tarafın da faturalarını son ödeme tarihinden önce ödemiş olması. İsterseniz kodumu kullanabilirsiniz. Faturalarım otomatik ödemede olduğu için indirim kaybı yaşamazsınız.

Kod : GDQE37

Son düzenleme:
TurkNet üzerinden altyapı testi yap GigaFiber varsa onu alırsın.

TurkNet GigaFiber sorguladın mı belki GigaFiber vardır bir de Türksat altyapınızıda sorgulayın özelliklede başlıktaki 3 sağlayıcıdan birini seçmek istiyorsanız da Netspeed öneririm.
Gigafiber yok, 82mbps / 8mbps altyapının desteklediği. Hangi firmanın sorgusunu yaparsam yapayım 82mbps çıkıyor download.

Netspeed en mantıklı seçenek olacak gibi görünüyor. Benim beklenti, pingim 20 - 30 civarı olsun ve 8 mbps upload sabit olsun, yayın açtığımda drop, ping olmasın gibi. Downloada pek takılmıyorum 20 mbps olmuş 50 olmuş 100 olmuş umrumda değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı