Millenicom paket kaybı sorunu

ZodiaC07

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Millenicom isimli 4 ay önce ISS'den hizmet almaya başladım. Çok maceralı bir aktivasyon süreci sonrasında internetimi kullanmaya başladım. VDSL altyapı üzerinden 2 ay kadar önce taşınmam gerekmesi üzerine yeni adresimde hizmet verilip verilmediğini kontrol ettirdim ve Türk Telekom fiber altyapısı üzerinden ftth hizmeti verebildiklerini öğrendim ve sevindim ama nakil yaptırdığm günden beri paket kaybı sorunundan kurtulamadım. Sorunun sadece akşam saatleri olması sebebiyle çözüm bulmakta hayli zorlanıyorum. ISS'mden sürekli hattınızı kontrol ettik, bir sorun gözükmüyor cevabını alıyorum. Ankastreden daireye kadar gelen fiber optik kabloyu dahil elektrikçi yardımıyla değiştirdim, çok saçma olduğunu biliyorum o kabloda sorun olsa neden sabahları aynı problemi yaşamayayım ama gönderdikleri Türk Telekom saha ekibi bu değişimi yapmadan sorunu çözemeyeceğini söyledi ama aklıma takılan bir şey var. Modeme kadar paket loss neden var gözüküyor? Yani 192.168.1.1 IP'sine ekte de görebileceğiniz gibi %15 packet loss var. Kabloyu değiştirdim, son derece kaliteli nexans CAT 6 kablo ile, Wi-Fi kapatıp deniyorum modemi iki kez resetledim. ZyXEL ve ASUS modemlerle denedim ikisinde de aynı bilgisayarı formatladım driver yükselmeden ve yükleyerek test yaptım TCP optimizer ile optimal ayarlara getirdim ama çözüm olmadı. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan çok rica ediyorum yardımcı olmalarını, çünkü bu altyapıda hizmet veren Türk Telekom'dan ve Millenicom'dan başka ISS mevcut değil ve Türk Telekom'a taahüt vermek istemiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı