Millenicom rezaleti

Mustafayklll

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar Millenicom 100 Mbps internete sahibim 3 aydır kullanıyorum altyapımın sağladığı en üst seviyeye kadar kullanabiliyordum internetimi memnundum da ta ki 2 hafta önceye kadar garip bir şekilde internet hızım 80 Mbps'den 10 Mbps'ye düştü hız sorunu ile ilgili müşteri hizmetlerine başvurdum, 30 dk sonra hızım düzeldi ama 24 saat geçmeden tekrar yavaşladı. Dün gecede Millenicom uygulamasından baktığımda bu ay yani ocak ayında internet kullanımım 55 GB'di sabah kalktığımda kullanmadım internetı çok yavaş diye 75 GB kullanım yazıyordu, benden başka kimse de yok modem arayüzünden baktığımda da benden başkası yok internet şifremi falan değiştirdim ama hala düzelmedi sorun neden kaynaklıdır sizce?

Çalışma vs vardır belki hocam. Müşteri hizmetlerini arayıp çalışmadan dolayı mı böyle diye bir sorabilirsiniz.

Speed testte gir oradan konumu değiştir cidden internet çok yavaş mı ?
Bu konumu değiştirme interneti hızlandırmaz gerçek değeri gösterir.

Speed testte gir oradan konumu değiştir cidden internet çok yavaş mı ?
Bu konumu değiştirme interneti hızlandırmaz gerçek değeri gösterir.
demek istediğim konum bile yanlış gösteriyor gçeen hafta izmir de ping düşşükken urfaya bağlandığımda ping daha yüksekti şimdi de aynısı istnabulda oldu

şöyle hocam

Dosya Ekleri

• a.PNG
    a.PNG
    47,3 KB · Görüntüleme: 53
  • b.PNG
    b.PNG
    14,5 KB · Görüntüleme: 53
İyi günler arkadaşlar Millenicom 100 Mbps internete sahibim 3 aydır kullanıyorum altyapımın sağladığı en üst seviyeye kadar kullanabiliyordum internetimi memnundum da ta ki 2 hafta önceye kadar garip bir şekilde internet hızım 80 Mbps'den 10 Mbps'ye düştü hız sorunu ile ilgili müşteri hizmetlerine başvurdum, 30 dk sonra hızım düzeldi ama 24 saat geçmeden tekrar yavaşladı. Dün gecede Millenicom uygulamasından baktığımda bu ay yani ocak ayında internet kullanımım 55 GB'di sabah kalktığımda kullanmadım internetı çok yavaş diye 75 GB kullanım yazıyordu, benden başka kimse de yok modem arayüzünden baktığımda da benden başkası yok internet şifremi falan değiştirdim ama hala düzelmedi sorun neden kaynaklıdır sizce?

Hocam benzer durumu ben de yaşıyorum. Zaten oturduğum yerin altyapısı ADSL olduğu için en fazla 16 Mbps download alabiliyorum. Bu yetmezmiş gibi hızım 1-2 Mbps'lere hatta bazen 0.5 Mbps'lere düşüyor ve bu rastgele gerçekleşiyor. Belli bir vakitte olan bir şey değil. Kaç kere aradık ama arıza kaydı oluşturmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Arıza kayıtlarına geri dönüş olarak da problem bulunamadığını söylüyorlar.

Vodafone net kullaniyorum modem huawei h300s hediye, geri istemeyecekleri veya ücret istemeyecekleri konusunda görüşüp emin oldum 35 e 5 kullanıyorum
Eve gelen 38 40
Aylık ödeme 80 lira.

Dosya Ekleri

• 20221227_001625.jpg
    20221227_001625.jpg
    221,4 KB · Görüntüleme: 46
2 hafta oldu hocam ayrıca hız testinde ben Şanlıurfa'da olmama rağmen İstanbul'da gözükor

Modeme bakmazlar, modemin bağlandığı sunucuya bakarlar. Ben uşak'ta oturuyorum ama Google İzmir'deyim sanıyor, kullandığım ISS'nin sunucusu İzmir'de sanırım ondan böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı