Millenicom Upload Sorunu

Datronaero

Kilopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600 - B450M-K - RX590 Nitro+ - 2x16 GB RAM - Samsung 870 EVO 500GB SSD - ADATA SX6000LNP 256GB Nvme M.2 - Seagate ST2000DM008 2TB HDD - TOSHIBA MQ01ABD100 1 TB HDD - Seagate Expansion Desktop 6 TB Harici Harddisk
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2-3 aydır Millenicom üzerinden 100 Mbps sınırsız tarifesini kullanıyorum. Bildiğiniz gibi 100 Mbps tarifesinde Upload değeri 4 olması gerekiyor. Ancak şuana kadar 2 Mbps değerini geçemedim. Müşteri hizmetilerini arıyorum. Uzun uğraşlar sonucu değeri 4 Mbps çekiyorlar ancak 1-2 saat sonra yine 2 Mbps düşüyor. Ne yapabilirim. Sanırım yine firma değiştireceğim.

Speedtest Sonucu:
2020-04-06_20-11-08.png

Hat değerleri:

2020-04-06_20-11-53.png

Modem değerine göre upload hızın normal. Ayrıca SNR Margin değerin çok düşük.
Birde daha çok hız vermek için Fastpath kullanıyorsun bu SNR Margin değerini düşürür bağlantı hatalarına sebep olabilir. Zaten 9 db seviyesindesin müşteri hizmetlerine söyle Interleaved'a geçirsin hızın biraz düşer ama daha sağlıklı bir bağlantı alırsın. Hızlı pakette upload hızından kesiyor olabilirler, dediğim pakete geçip öyle deneyin.

Bir DSLAM kilidi mağduru daha. Millenicom bir şey yapamaz bu konuda. TT'ye DSLAM kilidine takıldığınızı, altyapının müsait olmasına rağmen 2 Mbps uploadda sınırlı kaldığınızı, normalde 4 Mbps olması gerektiğini ve DSLAM kilidinizin kaldırılmasını istediğinizi yazın. O sizi yönlendirecek. Bütün bilgileriniz olsun mailin içinde. Özellikle hizmet (devre) numaranızı yazmayı unutmayın. Bilmiyorsanız Millenicom'dan telefon edip öğrenin.

Son düzenleyen: Moderatör:
DSLAM kilidi 82 Mbit hızda geçerli değil miydi?
Anlamadığım bir nokta var: Hat zayıflaması gayet iyi fakat SNR değeri de bir o kadar kötü. Nasıl oluyor anlamadım. Telekom'daki yetkililere tane tane anlatın. Belki bu işlerden anlayan birisi çıkar da sorununuzu çözebilirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı