Millenicom yeni abonelik

Halaskar

Hectopat
Arkadaşlar Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum. Tavsiye ve tecrübeleriniz nelerdir? Abone olurken ve bağlatırken ki süreci anlatırsanız sevinirim. Bulunduğum il Aksaray. Türk Telekom kullanıyorum bu ay sonunda aboneliğim bitiyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Hattını kapatmadan direk taşıma yaparsan gün içinde 2-3 saatlik kesintiyle birlikte internetine kavuşursun.

1 hafta önceden Milleni.com'u ara, taşıma başvurusu yap ve aboneliğinin bittiği günü özellikle belirt. O gün geçilirse sana masraf çıkmaz.

0'dan abonelik açarsan kurulum ücreti karşına çıkabilir.

Hattını kapatmadan direk taşıma yaparsan gün içinde 2-3 saatlik kesintiyle birlikte internetine kavuşursun.

1 Hafta önceden Milleni.com'u ara, taşıma başvirüsu yap ve aboneliğinin bittiği günü özellikle belirt. O gün geçilirse sana masraf çıkmaz.

0'Dan abonelik açarsan kurulum ücreti karşına çıkabilir.

Teşekkür ederim. Peki bir sorunla karşılaştığımızda bize geri dönüşü nasıl oluyor ve ne kadar sürede oluyor acaba?

Altyapı sahibi TT olduğu şu şekilde işlem oluyor;
  • Siz Milleni.com'a kayıt açtırıyorsunuz.
  • Milleni.com TT'ye arıza kaydı açtırıyor.
  • TT ilgili birime bölge birimi iletiyor.
  • İlgili TT birimi kontrolleri yapıp, Milleni.com'a dönüş sağlıyor.
  • Milleni.com size son durumu söylüyor.
Yaşadığınız yer ufak bir yerse süre bakımından sıkıntı olmaz. Kalabalık ise 1-2 gün uzayabilir.

Altyapı sahibi TT olduğu şu şekilde işlem oluyor;
  • Siz Milleni.com'a kayıt açtırıyorsunuz.
  • Milleni.com TT'ye arıza kaydı açtırıyor.
  • TT ilgili birime bölge birimi iletiyor.
  • Ilgili TT birimi kontrolleri yapıp, Milleni.com'a dönüş sağlıyor.
  • Milleni.com size son durumu söylüyor.
Yaşadığınız yer ufak bir yerse süre bakımından sıkıntı olmaz. Kalabalık ise 1-2 gün uzayabilir.

Bir de hocam her ay 15 TL modem kira bedeli varmış bu ne zamana kadar sürecek veya kendimiz modemimiz ile bağlanamaz mıyız? Bir de modem nasıl iyi mi çekim gücü kalitesi vs. marka modeli nedir acaba?

@Halaskar VDSL veya ADSL kullanacaksanız, kendi modeminizi alıp kira işinden yırtarsınız.

FTTB veya FTTH diye geçen altyapınız var ise bu kira bedelini ödememek zorundasınız.

Eve sarı kablo veya sadece CAT-6 geliyor ve modemin WAN kısmından bağlanıyorsa kira bedelini ödemek zorundasınız.

Telefon kablosu geliyor ise o zaman sorun yok, kendi modeminizi alıp kullanırsınız.

Çekim gücü çok göreceli bir konu. Evin duvarları ve çevrede bulunan sinyal yayan cihazlar bile bunu etkiliyor.

Fiber gelene kadar Asus AC-51 kullandım. 2 katlı evimde mutfak hariç çekim sıkıntısı yaşamadım. Başka biri aynı modemi alıp çekim sıkıntısı yaşayabiliyor.

İncelemesini izleyin, eğer size uygunsa öneririm.

Geri
Yukarı