Millenicom'a geçiş sonrası internet nasıl bağlanır?

ben patrix

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar biz şimdi firma olarak Millenicom'a geçtik ve biliyorsunuz kurulum yok bizim eve dışarıdan CAT5e kablo geliyor ve ayrıyeten evde DSL girişi var. Benim modeme hangisini takmam gerekli modem sadece DSL girişli.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    66,6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam telefon prizinin ortasinin alt ve üstünde vida var onlari çıkartip içine kablo geliyormu diye bakabilirsiniz.

Telefon prizi şu şekil maalesef eski kalmış sanırım benim CAT5 kabloyu telefon kablosu ile birleştirmem gerekecek.
Orası kolay hocam 2 tanesinin ucu hafiften açık Gibi gözüküyor onları denersiniz olmazsa binanın ankastre kutusuna bakarsınız hangi renkler baglanıcak diye.

Rica ederim hocam binadasiniz anladığım kadarıyla yarın ankastre kutusuna bakıp hangisi oraya gidiyor diye yorumlayabiliriz yarın tekrardan beni etikletlersiniz iyi akşamlar.

Rica ederim hocam binadasiniz anladığım kadarıyla yarın ankastre kutusuna bakıp hangisi oraya gidiyor diye yorumlayabiliriz yarın tekrardan beni etikletlersiniz iyi akşamlar.

Hocam iyi akşamlar internet aktif oldu ben dışarıdan gelen CAT5 kablo ile bağlantımı yaptım lakin hızım ADSL, Millenicom mesaj atmış ankastrenize etiket bıraktık kablo çekilmeli diye ben şimdi kablo çektirirsem hızım fiber olur değil mi çünkü altyapımda fiber var gözüküyor ama dışarıdan gelen kablo ile bağlantı yaptığımda 8Mbps alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı