Millenicom'da CGN IP var mı?

xearhtain

Kilopat
Yer
Bunker
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba şu an aktif olarak TürkNet kullanıcısıym, açıkçası her şeyinden memnunum. Yarın kısmetse yeni evimize taşınıyoruz, evde fiber var dolayısıyla TürkNet kullanamayacağım. Bu gün Millenicom'a 100'lük paketine başvuru yaptım. Aklıma bir soru takıldı, şu an TürkNet'te kendi içerisinde bulunan bir IP havuzundan IP alıyorum. Millenicom'da böyle bir durum söz konusu mu?

Bu arada Millenicom kullananlar olarak memnun musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet söz konusu. Eski kullanıcılar hariç sabit IP alma ihtimaliniz yok gibi desem yeridir.

Elde bulunan IPv4 artık yetmiyor. Bu talebin büyük kısmı kurumsal taraftan geldiği için bireysel hizmette CGN'ye geçiriyorlar.
Anladım.
Sanırım Millenicom kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Yaşadığınız sorun oluyor mu? Çözüm ne kadar sürüyor?
Peki 100 mbps tam veriyolarmı bende gecmeyi düşünüyorum telekom da sözleşme bitince palı olcak
Fiber olduğu için sabit 100 alırım diye düşünüyorum. Henüz kullanma fırsatı elde edemedim.

Hocam bilginiz var ise Türkiye'de ne zaman IPv6 kullanılmaya başlanacak?
Bir dönem deneme yaptıklarını biliyorum, belki hala devam ediyordur.

IPv6 geçmek için önce sansür sistemini IPv6 için yeniden tasarlayıp kurmak lazım. Mevcut sistemin çoğunluğunu çöpe atmak demek.

Firmaların doların ve vergileri uçtuğu bu dönemde böyle bir hamle yapamaz. Yapacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı