Millenicom'dan TürkNet'e geçiş süreci

Ne desem bilemedim, kullanmadığınız firma kalmadı..
Yeniden 48 saatlik süreç başladı ve hiçbir geçiş olmadı. Toplamda 96 saat + başvuru, kargolama sürecini vesaire bekledim ama geçiş olmadı. O kadar sinirlendim ki artık arayıp kaptırdım bana mısın demeden. İptal ettirdim başvuruyu, TurkNet falan kullanmıyorum şu saatten sonra.

Yeniden 48 saatlik süreç başladı ve hiçbir geçiş olmadı. Toplamda 96 saat + başvuru, kargolama sürecini vesaire bekledim ama geçiş olmadı. O kadar sinirlendim ki artık arayıp kaptırdım bana mısın demeden. İptal ettirdim başvuruyu, TurkNet falan kullanmıyorum şu saatten sonra.
Başka denemediğiniz firma kaldı mı?

Hocam, sizin sorununuz porttan çok satürasyon gibi duruyor.
Portunuzda sorun olsa hat değerleriniz sıkıntılı olurdu fakat hat değerleriniz oldukça iyi.
Sanırım Millenicom kullanırken akşamları hız düşmesi yaşıyordunuz. TT router portlarında sokağa çıkma yasağı sonrası bir anda artan kullanım sonucunda bir çok kişi satürasyon sorunu yaşamaya başladı. Buna bende dahildim, benim sorunum 2 haftada çözülmüştü. Portlarda kapasite arttırımına gidilmeden bu sorun çözülmez.

Aylar önce TT ve TurkNet bölgesel bazda ortak bir şekilde kapasite arttırımına gittiler satürasyon yaşanılan bölgelerde. Bu sayede sorun yaşayan kullanıcıların çoğunun sorunu çözüldü. Millenicom'un bunun için bir çalışması oldu mu bilmiyorum.
Benimde hat değerlerim çok iyi , modemim yeni , iç tesisatımı yeni yaptırdım. 2 aydır 51mbps almam gereken değer 1-2 mbps geliyor çok nadir 50-20 leri görüyo oda anlık bahsettiğiniz problem acaba bende de mi var bunu nasıl çözebiliriz ?

@Prism Mail gelmişti DSL iptali için ve evrak çıkartıp fakslamam gerekiyormuş fasa fiso hikaye. Müşteri hizmetlerini aradım ve iptal talebinin kapatılıp acilen özellikle ilgilenilmesi için not düştürdüm ardından not düşüp düşmediğini teyit amaçlı tekrar aradım ve not düşülmüş.

Son aradığı müşteri hizmetleri bana verilen 2. süreçteki 48 saatin dolmadığını söylüyor fakat 14 Şubat 2021'de zaten 2. kez yeniden başvuruldu. Müşteri hizmetleri ise laklak edip 15 Şubatta başvurunun tekrar yapıldığını, henüz 24 saatin bile dolmadığını söyledi. Yarın internetin gün içerisinde aktifleşeceğini söyledi.

Üstüne basa basa açık dille söyledim, laf anlamadığı gibi zamandan da anlamıyor. Eğer bu internet yarın dediğin gibi aktifleşmez ise seni şikayet ederim. Yıllardır bu işin içindeyim diyor bir de. Konuşma kaydını, aktarılan operatörü TurkNet kaydediyor ben de konuşma kaydını kaydediyorum dedim. Şikayet edebilirsiniz dedi. Yarın El mi yaman bey mi yaman zamanı. Konuşma kaydını da sesleri değiştirip paylaşacağım artık yeter bu kadar. İnsanı çileden çıkartır bunlar.

1613506151192.png

@Prism Mail gelmişti DSL iptali için ve evrak çıkartıp fakslamam gerekiyormuş fasa fiso hikaye. Müşteri hizmetlerini aradım ve iptal talebinin kapatılıp acilen özellikle ilgilenilmesi için not düştürdüm ardından not düşüp düşmediğini teyit amaçlı tekrar aradım ve not düşülmüş.

Son aradığı müşteri hizmetleri bana verilen 2. süreçteki 48 saatin dolmadığını söylüyor fakat 14 Şubat 2021'de zaten 2. kez yeniden başvuruldu. Müşteri hizmetleri ise laklak edip 15 Şubatta başvurunun tekrar yapıldığını, henüz 24 saatin bile dolmadığını söyledi. Yarın internetin gün içerisinde aktifleşeceğini söyledi.

Üstüne basa basa açık dille söyledim, laf anlamadığı gibi zamandan da anlamıyor. Eğer bu internet yarın dediğin gibi aktifleşmez ise seni şikayet ederim. Yıllardır bu işin içindeyim diyor bir de. Konuşma kaydını, aktarılan operatörü TurkNet kaydediyor ben de konuşma kaydını kaydediyorum dedim. Şikayet edebilirsiniz dedi. Yarın El mi yaman bey mi yaman zamanı. Konuşma kaydını da sesleri değiştirip paylaşacağım artık yeter bu kadar. İnsanı çileden çıkartır bunlar.

Eki Görüntüle 882806
Bende aynı durumdayım hocam 5 gün geçti belgeleri daha yeni aldılar daha onay telefonu bile gelmedi. Kendilerini arayıp milleniyle taahhütüm kalmış 4 ay sonra size baştan başvuru yapacağım dedim ekte attığım gibi bi resim geldi 1 hafta içinde iptal için arayacağız dediler bekliyorum. Umarım ki problem çıkartmazlar ben konuşmayı yaptıktan 1 saat sonra 5 gündür yüklenmeyen belgeler sisteme yüklendi nedense 🙄

Dosya Ekleri

• iptal_dilekcesi_sozlesmesiz_11_25_15_3_2021.png
    iptal_dilekcesi_sozlesmesiz_11_25_15_3_2021.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Yukarı