Millenicom'dan TürkNet'e geçiş süreci

İç tesisatta bir problem yok ama portla ilgili bir sorun olabilir bilemiyorum. Geçiş bir tamamlansın o zaman bakacağım duruma.
Hocam, sizin sorununuz porttan çok satürasyon gibi duruyor.
Portunuzda sorun olsa hat değerleriniz sıkıntılı olurdu fakat hat değerleriniz oldukça iyi.
Sanırım Millenicom kullanırken akşamları hız düşmesi yaşıyordunuz. TT router portlarında sokağa çıkma yasağı sonrası bir anda artan kullanım sonucunda bir çok kişi satürasyon sorunu yaşamaya başladı. Buna bende dahildim, benim sorunum 2 haftada çözülmüştü. Portlarda kapasite arttırımına gidilmeden bu sorun çözülmez.

Aylar önce TT ve TurkNet bölgesel bazda ortak bir şekilde kapasite arttırımına gittiler satürasyon yaşanılan bölgelerde. Bu sayede sorun yaşayan kullanıcıların çoğunun sorunu çözüldü. Millenicom'un bunun için bir çalışması oldu mu bilmiyorum.

Hocam, sizin sorununuz porttan çok satürasyon gibi duruyor.
Portunuzda sorun olsa hat değerleriniz sıkıntılı olurdu fakat hat değerleriniz oldukça iyi.
Sanırım Millenicom kullanırken akşamları hız düşmesi yaşıyordunuz. TT router portlarında sokağa çıkma yasağı sonrası bir anda artan kullanım sonucunda bir çok kişi satürasyon sorunu yaşamaya başladı. Buna bende dahildim, benim sorunum 2 haftada çözülmüştü. Portlarda kapasite arttırımına gidilmeden bu sorun çözülmez.

Aylar önce TT ve TurkNet bölgesel bazda ortak bir şekilde kapasite arttırımına gittiler satürasyon yaşanılan bölgelerde. Bu sayede sorun yaşayan kullanıcıların çoğunun sorunu çözüldü. Millenicom'un bunun için bir çalışması oldu mu bilmiyorum.

Bu gece çalışma yapılmıştı ve nedense şu an hızım hep 50 Mbps'in üstünde. TurkNet'e geçiş yapacağımı duydular tabii hemen 3.5 atıyorlar. Yapacak bir şey yok. Evraklar yolda hatta yarın teslim edilecek, kontrolün ardından sesli onay için beni arayacaklar... Giden gemi bir daha dönmezmiş.

Bu gece çalışma yapılmıştı ve nedense şu an hızım hep 50 Mbps'in üstünde. TurkNet'e geçiş yapacağımı duydular tabi hemen 3.5 atıyorlar. Yapacak bir şey yok. Evraklar yolda hatta yarın teslim edilecek, kontrolün ardından sesli onay için beni arayacaklar... Giden gemi bir daha dönmezmiş.
Affedersiniz ama tüm firmalar aynı b*kun laciverti. TurkNet'te de aynı şekil ezber çalışanları mevcut.
Satürasyon sorunu yaşadığım sırada derdimi anlatabilmek için 2 haftamı harcadım. Sonunda network biriminden bilgili bir adam çıktı da çalışma yapıldıktan sonra sorundan kurtuldum.
Umarım siz en azından sorun yaşamazsınız, gittiğiniz tüm firmalar hayal kırıklığına uğratıyor sizi.

Affedersiniz ama tüm firmalar aynı b*kun laciverti. TurkNet'te de aynı şekil ezber çalışanları mevcut.
Satürasyon sorunu yaşadığım sırada derdimi anlatabilmek için 2 haftamı harcadım. Sonunda network biriminden bilgili bir adam çıktı da çalışma yapıldıktan sonra sorundan kurtuldum.
Umarım siz en azından sorun yaşamazsınız, gittiğiniz tüm firmalar hayal kırıklığına uğratıyor sizi.

Modemi resetledim ve IP değişti. Hız berbat oldu yine aynı. :)
46 ile başlayan IP adresi ile hiçbir sorun yaşamıyordum. Modemi resetledim ve 109 ile başlayan IP atandı. Müşteri hizmetlerini aradım öyle bir şey olamayacağını söyledi tamam dedim haklısınız dedim. Ben zaten sahtekar bir müşteriyim yalan konuşuyorum. Eğer şu an bu sorunu çözer ve hattımı 100 Mbps'e çekerseniz hemen başvurduğum firmayı arayıp başvurumun iptal edilmesini söyleyeceğim, yapamazsanız geçmiş olsun abone kaybettiniz dedim. Konuşma sonunda ise yardımcı olamadığımız için üzgünüz falan fıstık derken kapattım telefonu.

Modemi resetledim ve IP değişti. Hız berbat oldu yine aynı. :)
46 ile başlayan IP adresi ile hiçbir sorun yaşamıyordum. Modemi resetledim ve 109 ile başlayan IP atandı. Müşteri hizmetlerini aradım öyle bir şey olamayacağını söyledi tamam dedim haklısınız dedim. Ben zaten sahtekar bir müşteriyim yalan konuşuyorum. Eğer şu an bu sorunu çözer ve hattımı 100 Mbps'e çekerseniz hemen başvurduğum firmayı arayıp başvurumun iptal edilmesini söyleyeceğim, yapamazsanız geçmiş olsun abone kaybettiniz dedim. Konuşma sonunda ise yardımcı olamadığımız için üzgünüz falan fıstık derken kapattım telefonu.

109 IP'si Millenicom'un Almanya olarak tanımladığı IP. Bende de vardı. Aradım 2 dk ya halletiler. 46 verdiler yine. Hız konusunda da sorun yaşadığım oldu ama öyle 2 kere 5'lere 30 40'lara düşme değil. 94'den 80'e 75'e düştü 2 3 kere. Maksimum 15 dakikada da sorunumu çözdüler. TurkNet'te problem yaşadığınız umarım aradığınız telefonu numarasını açacak birileri bulabilirsiniz.

İronik :D

Şaka bir yana, kurumlar hafta sonları çalışmazlar. Haftaiçi olarak say o 48 saati.

O saat haftasonu da geçerliymiş.

1613311025514.png

ve bomba haber @Prism
1613311057861.png

Geri
Yukarı