Milletvekilinden 'Animeler Dinsizliğe Neden Oluyor' iddiası

Diyelim dinsizliğe yönlendiriyor, ancak anayasanın 2. maddesine bakarsak

"Madde 2 – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir."

Ki animeler ile dinlerin alakası bile yok. 4-5 tane anime izledim şu zamana kadar. Hiçbiri dine tek bir laf bile etmedi.

Effect of Addiction to Computer Games on Physical and Mental Health of Female and Male Students of Guidance School in City of Isfahan al bu birincisi yok öyle armut piş ağzıma düş. Video atıyor bana bir de. The Beneficial or Harmful Effects of Computer Game Stress on Cognitive Functions of Players al bu da ikincisi hem fiziksel hem de psikolojik safi zarar. Herkes liseli değil burada akademisyenler de okuyor yazdıklarınızı. İnsanlara yanlış bilgi vermeyin.

Bak anlaması kısıtlı arkadaş, hemen olayı sidik yarışına çevirme. Benim için konsol da vakit kaybı sadece belki de psikolojiktir konsolda bir saat sonrasında açıkçası devam edesim gelmiyor. Bilgisayarda durum farklı daha fazla oyalanabiliyorsun. Benim için durum bu tabii bunda internet etkili. Konsol da PC de var merak etme sizin gibi elimde olanı öne çıkarmaya çalışmam.

Önce hakaret etmeden konuşmayı öğren, sonra bana caka satarsın.
Kendini dizginlemekle sorunların var, bunu kabullenemeyip PC'ye sallıyorsun. Ayrıca sidik yarşına girmek mi? Senle neyin sidik yarışına gireyim be, ne yaptın ki şurada sidik yarıştırayım seninle? Ben elimde olanı öne çıkarmaya çalışmıyorum, beni azıcık tanısan Xbox ile aramın PC'den daha iyi olduğunu bilirdin. Ha ama tabii, bilmeden sallamak daha kolay, daha tatlı geliyor. Üzerine de anlaması kısıtlı diyerek hakaret edelim, oh be ne güzel dünya!

Çobana ihtiyacım yok okuma yazmam var. İnterneti de kaynakları da doğru kullanmasını biliyorum. Makaleler ortada istersen paylaşırım, bilgisayar oyunları kâr ve zararları ortaya döküldüğünde faydadan çok zarar. Her şeyden önemlisi de vakit kaybı çünkü zamanı hiçbir şey geri getirmiyor. Sevdikleriyle geçireceği vakti kısıtlı insanlar bir online oyuna 4-5 saat harcıyor şu ucube sistemi savunmayın daha fazla. Kendim de oynuyorum ama elimden geldiğince azaltmaya çalışıyorum yavaştan konsola geçiyorum. Konsol çok daha kontrollü geliyor.
Oynama o zaman, çok mu zor? Git sevdiklerinle vakit geçir. Kafana silah dayayıp, oyun oynamaya zorlayan mı var? "Ucube sistemi savunmayın" deyip, günde 5 saat oyun oynamaktan bahseden benim sanki. Kontrolü ele alma yöntemin oldukça değişikmiş.
Effect of Addiction to Computer Games on Physical and Mental Health of Female and Male Students of Guidance School in City of Isfahan al bu birincisi yok öyle armut piş ağzıma düş. Video atıyor bana bir de. The Beneficial or Harmful Effects of Computer Game Stress on Cognitive Functions of Players Al bu da ikincisi hem fiziksel hem de psikolojik safi zarar. Herkes liseli değil burada akademisyenler de okuyor yazdıklarınızı. İnsanlara yanlış bilgi vermeyin.
Küfür yemek için sınırları zorluyorsun. Zaten ne kadar zeki olduğun nickinden belli "bakkalagidenkardes". Akademisyen diye kendinden bahsediyorsan acınacak durumdasın, haberin yok.

Effect of Addiction to Computer Games on Physical and Mental Health of Female and Male Students of Guidance School in City of Isfahan al bu birincisi yok öyle armut piş ağzıma düş. Video atıyor bana bir de. The Beneficial or Harmful Effects of Computer Game Stress on Cognitive Functions of Players Al bu da ikincisi hem fiziksel hem de psikolojik safi zarar. Herkes liseli değil burada akademisyenler de okuyor yazdıklarınızı. İnsanlara yanlış bilgi vermeyin.

Bak anlaması kısıtlı arkadaş, hemen olayı sidik yarışına çevirme. Benim için konsol da vakit kaybı sadece belki de psikolojiktir konsolda bir saat sonrasında açıkçası devam edesim gelmiyor. Bilgisayarda durum farklı daha fazla oyalanabiliyorsun. Benim için durum bu tabii bunda internet etkili. Konsol da pc de var merak etme sizin gibi elimde olanı öne çıkarmaya çalışmam.
Cevap verirkenki üslubunuz çok yanlış bu şekilde karşınızdaki insanın fikrini değiştiremezsiniz. Akademisyenler bu konuda tek taraflı bir düşünceye sahip değil bağımlı olmadan oyun oynama başarısı gösteren bir birey gerçek hayatta yaptığı işlere daha iyi odaklanabilen, görsel ve mekansal algısı gelişmiş bir birey olarak oyunlarda elde ettiği yetenekleri gerçek hayata da yansıyabilecek bireyler olabileceği görüşünde aynı zamanda.

Evangelion-Pshyco Pass izleyen adam hayatını sorgulamaya başlıyor, oldu mu sana bir tane dâhâ dinsiz? 😂

K-Pop - gençlik festivali gibi eğlenceler ile yasaklara başladılar şimdi ise olumsuz eleştiriler diğer eğlencelere kayıyor, Asya'da da bir tane ülke var Kuzey Kore diye.
2023'e olan gençlik yatırımları bunların hepsi.

120'den fazla anime izlemiş biri olarak kültürleri saygı duyulası gerçek.

Death Note izlerlerse insan öldürmeyi yayıyor derler :D
Zararlı mı zararlı. Faydası var mı yok, bir saat iki saat eğlenmek için ideal ama fazlası tamamen hayatsız adam işi. Bir de oynayacağı iki oyun için aylar yıllarca sistem dizen elemanlar var. Arada görüyoruz NVIDIA mı AMD mi diye millet birbirine falan giriyor. Altı üstü oyun oynuyorsun bu neyin mücadelesi. Şaka gibi olaylar.

İ want to eat your pancreas ya da plastic memories izle bakayım yakın zamanda ölecek birine yakınlık hissetmenin duygusunu ve zorluğunu en iyi aşılayan animelerden :)

Ya da sağır birinin hayatında yaşadığı zorluğu anlatan a silent voice?

Daha saymamı isterseniz seve seve devam ederim.

Animeler teknik olarak çizgi filmdir ama çocuk şeyi diyorsanız buyurun corpse party izleyin ya da another çocuklara izletebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
file_1008951.png

Tepkim tam olarak bu oldu.

120'den fazla anime izlemiş biri olarak kültürleri saygı duyulası gerçek.

Death Note izlerlerse insan öldürmeyi yayıyor derler :D

İ want to eat your pancreas ya da plastic memories izle bakayım yakın zamanda ölecek birine yakınlık hissetmenin duygusunu ve zorluğunu en iyi aşılayan animelerden :)

Ya da sağır birinin hayatında yaşadığı zorluğu anlatan a silent voice?

Daha saymamı isterseniz seve seve devam ederim.

Animeler teknik olarak çizgi filmdir ama çocuk şeyi diyorsanız buyurun corpse party izleyin ya da another çocuklara izletebilirsiniz.

Şemsiye sahnesi geldi ya aklıma, neden hatırlattın be mübarek?

Geri
Yukarı