Milli eğitim bakanından açıklama: Vakalar artsın, biz eğitime ara vermeyeceğiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten garip, herkes korona olsun öyle yine de devam edelim diyorlar herhalde, arkadaşlar okul güvenli falan değil, kendim de biliyordum bunu ben temizliğe çok önem veren birisiyim hele ki covid zamanında çok daha önem veririm temizliğe ve okulda maskeyi çıkarmayı geç ellerimi dakika başı yıkardım okulda yemek yemez şaka gibi gelebilir ama su bile içmezdim insan içinde, ona rağmen korona oldum sınıfta kapandı, yani bunların amacı çocuklar korona olsun umurumuzda değil demek başka da bir şey değil.

Sınıfta bırakıcaklar?

Bıraktıkları anda aileler devreye girdiği an birkaç kişinin helvasını kaynatırlar öyle bir lüksleri yok bırakma gibi öğrenci kafasına göre okula gelip sınıfı geçemez dersleri kötü olduğu zaman ama aileler girdiği anda kedi gibi kalacaklardır ki aileler çok hassas parası olan davayı açar kimisi de çıkarır vurur böyle artık.

Okul en son kapanması gereken yer olması bana göre ama 100 bin vaka da çok fazla değil mi?

Kantinler kazansın diye işte.

Haklısınız başkanım, 15-20 öğrenci olsa ne olur ki. Sonuçta elimizde bol.

Bıraktıkları anda aileler devreye girdiği an birkaç kişinin helvasını kaynatırlar öyle bir lüksleri yok bırakma gibi öğrenci kafasına göre okula gelip sınıfı geçemez dersleri kötü olduğu zaman ama aileler girdiği anda kedi gibi kalacaklardır ki aileler çok hassas parası olan davayı açar kimisi de çıkarır vurur böyle artık.

Kantinler kazansın diye işte.
Hocam şu kantincilere de sinir oluyorum ya. Hem ekmeğin boyutunu ve gramajını düşürüyorlar hem de 2 lira zam yapıyorlar. Kantin de su bile 2 lira falan ya bizim okulda.

Ya arkadaşım hadi her şeyi geçtim, yeter gidelim ama haftanın 2 günü gidelim 30 kişilik sınıf ikiye ayrılsın pazartesi salı bir 15 kişi, diğer 15 kişide perşembe cuma gelsin çarşamba günü dezenfekte işlemi edilsin sınıf, alın size mis gibi sistem hafta sonları da çocuklara ders çalışma kitapları verin çözsünler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı