Milli eğitim bakanından açıklama: Vakalar artsın, biz eğitime ara vermeyeceğiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boş boş konuşuyorsun, yanıt vermeyeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi. Okulumdaki 7 10. sınıftan 5 tanesi aynı hafta içinde karantinaya alındı. Okuldan eve virüs taşıyan bazı arkadaşlarımın dedesi, anneanannesi vefat etti. Benim bir sürü akrabam çocukları okuldan virüs taşıdığı için yoğun bakıma alındı. Böyle klavyenin arkasına saklanıp çocukça yorum yapmak çok kolay ama değil mi? Size göre hayat bundan ibaret. Umarım daha kötüsü senin başına gelir.
Klavye karşısında değil de karşımda olsan suratına da söylerim. Virüs dediğin şey sadece okulda bulaşmıyor. Yatıp Valorant oynayamayacağınız için üzgün değilim. :D

Arkadaşın dediği gibi bir sistem olsa daha iyi olur. Atıyorum:
Pazartesi-Salı-Çarşamba
Uzaktan eğitime geçelim. Ama:
Perşembe-Cuma
Yüz yüze devam edelim. 2 gün eğitim iyi olur. Önemli derslere göre de ders programını dizayn ederler. Hem öğrenciler dersten, eğitimden mahrum kalmaz hem eğitim devam eder. Tabi bunu ne kadar iyi uygulayacakları da bir şüphe. Malum, verdikleri Vodafone 2 GB Bedava İnternet şebekenin yanında bile çekmiyordu :D

O zaman sokağa çıkma yasakları geri gelsin, herkes işini gücünü bıraksın.
Sadece okulda mı virüs bulaşıyor? Bütün ülkenin kapanması lazım o zaman.
Bakın çok düz mantık bakıyorsunuz, sokağa çıkma yasağı gelemez kafeler de açık kalmalı çünkü ekonomik sıkıntı çekiyoruz ülke olarak, ancak eğitim online olursa kaybedilecek bir şey yok.

yanıt vermeyeyim diyorum ama tutamıyorum kendimi. Okulumdaki 7 10. sınıftan 5 tanesi aynı hafta içinde karantinaya alındı. Okuldan eve virüs taşıyan bazı arkadaşlarımın dedesi, annenannesi vefat etti. Benim bir sürü akrabam çocukları okuldan virüs taşıdığı için yoğun bakıma alındı. Böyle klavyenin arkasına saklanıp çocukça yorum yapmak çok kolay ama değil mi? Size göre hayat bundan ibaret. Umarım daha kötüsü senin başına gelir.
Cevap vermeyin, konu amacından çıkıyor sonuç kavga çıkıyor. Rapor ettim zaten.

Arkadaşın dediği gibi bir sistem olsa daha iyi olur. Atıyorum:
Pazartesi-Salı-Çarşamba
Uzaktan eğitime geçelim. Ama:
Perşembe-Cuma
Yüz yüze devam edelim. 2 gün eğitim iyi olur. Önemli derslere göre de ders programını dizayn ederler. Hem öğrenciler dersten, eğitimden mahrum kalmaz hem eğitim devam eder. Tabii bunu ne kadar iyi uygulayacakları da bir şüphe. Malum, verdikleri Vodafone 2 GB Bedava İnternet şebekenin yanında bile çekmiyordu :D

MEB: Bizim kurulu düzenimiz var!

O zaman sokağa çıkma yasakları geri gelsin, herkes işini gücünü bıraksın.
Sadece okulda mı virüs bulaşıyor? Bütün ülkenin kapanması lazım o zaman.

O ayrı bir olay diye düşünüyorum. Okulda hayvanat bahcesi gibi bir ortam var o yüzden okulların tatili uzatılması veya kapanması olur. Eminim ki vakaların %35'i okuldan cıkıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı