Milli Eğitim Bakanının ısrarla derslerin EBA'dan işlendiğini söylemesi

ellijeanaction

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Fark ettiğim bir durum var. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk her konuşmasında "X GB internet verdik, EBA altyapımızı güçlendirdik" diye açıklamalar yapıyor.

Şuradaki taze haberde de uzaktan eğitimin kalıcı olacağını söylemiş. Bunun için de "EBA altyapısını" güçlendirmişler. Çevremde gördüğüm öğrenciler ve kuzenlerimden aldığım bilgiler kadarıyla derslerin Zoom üzerinden işlendiği, EBA denen portalda sadece ders var mı yok mu diye bakılabildiği ve (doğal olarak) "X GB internet" hediyesinin bir işe yaramadığını biliyorum.

Ama beyefendi ısrarla dersler EBA'dan işleniyor gibi açıklamalar yapıyor. Bu konuda siz öğrenci kardeşlerim neler düşünüyor merak ediyorum.
Eğer yanlış biliyorsam da aydınlatmalarını rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu doğru, hocalar ebadan ders açamayınca, sorunlar olunca direkt zoomdan link atıyorlar bize, tamamiyle yalan, yönlendirme sekmesi bile düzgün değil ''canlı ders'' altyapısı mı güçlenmiş :D

Merhaba. Fark ettiğim bir durum var. Milli eğitim bakanı ziya Selçuk her konuşmasında "X GB internet verdik, EBA altyapımızı güçlendirdik" diye açıklamalar yapıyor.

Şuradaki taze haberde de uzaktan eğitimin kalıcı olacağını söylemiş. Bunun için de "EBA altyapısını" güçlendirmişler. Çevremde gördüğüm öğrenciler ve kuzenlerimden aldığım bilgiler kadarıyla derslerin Zoom üzerinden işlendiği, EBA denen portalda sadece ders var mı yok mu diye bakılabildiği ve (doğal olarak) "X GB internet" hediyesinin bir işe yaramadığını biliyorum.

Ama beyefendi ısrarla dersler EBA'dan işleniyor gibi açıklamalar yapıyor. Bu konuda siz öğrenci kardeşlerim neler düşünüyor merak ediyorum.

Yalan. Tamamen Zoom üzerinden işleniyor. EBA'yı sadece Zoom'da açılan derse girmek için kullanıyoruz.

Merhaba. Fark ettiğim bir durum var. Milli eğitim bakanı ziya Selçuk her konuşmasında "X GB internet verdik, EBA altyapımızı güçlendirdik" diye açıklamalar yapıyor.

EBA Zoom adı altında canlı ders için bir bölüm bulunduruyor. Hocalarda ebanın ne kadar berbat olduğunu bildiğinden internetteki Online toplantı sitelerinden veya Zoom gibi toplantı uygulamalarından ders işliyor. Olan öğrencinin internetine oluyor.

EBA Zoom adı altında canlı ders için bir bölüm bulunduruyor. Hocalarda ebanın ne kadar berbat olduğunu bildiğinden internetteki Online toplantı sitelerinden veya Zoom gibi toplantı uygulamalarından ders işliyor. Olan öğrencinin internetine oluyor.
Zaten o verilen 8 GB canlı derslerde kullanılmıyor. Hatta test yaptım EBA Zoom'dan daha fazla internet yiyor.

8GB internet, harici internet olmayınca çalışmıyor.
Eba altyapısı güçlü değil.
%70 küsür katılımı kimden duydun veya kim yaptı bunu?
Eba'da hiçbir öğretmenin ders işlemediğinden haberin var mı?
Gene sinir oldum...

Bu doğru, hocalar ebadan ders açamayınca, sorunlar olunca direkt zoomdan link atıyorlar bize, tamamiyle yalan, yönlendirme sekmesi bile düzgün değil ''canlı ders'' altyapısı mı güçlenmiş :D
Altyapı hiç yok ki güçlendirme olsun. Zoom'a bağlanıyor hocalar. :)
8GB internet, harici internet olmayınca çalışmıyor.
Eba altyapısı güçlü değil.
%70 küsür katılımı kimden duydun veya kim yaptı bunu?
Eba'da hiçbir öğretmenin ders işlemediğinden haberin var mı?
Gene sinir oldum...
Dostum ben de ortada bir sistem olmadığını bildiğim için açtım konuyu. Göz göre göre yalan söylemelerine sinir olduğum için açtım. Tam tersi bir şey söylüyormuşuz gibi yazmışsın. Halbuki aynı fikirdeyiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı