Milli Eğitim Bakanlığından Aradılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yuraya

Hectopat
Daha fazla  
Bugün sanırım 1 saat önce filan telefon çaldı milli eğitim bakanlığından aradılar. Annemle, babamla konuştular ve evimize geleceklerini söyleyip randevu aldılar. Akşam 8-9 gibi eve gelicekler ama bu neyin nesidir, neyin fesidir anlamadık. Ve aradıkları telefon numarısı cep telefonu numarasıydı. Sanırım Milli Eğitim Bakanlığı olsa kurumsal telefon filan olurdu. Böbreğimi pakete sarıp hazırlamalı mıyım? (Konu yanlış yerdeyse özür dilerim)
Not: Liseye geçtim, bunun için aramış olabilirler mi ?

Dershaneler öyle yapıyor. Büyük ihtimal dershanedir. Temel liseyi anlatırlar.

Bana yada tanıdığım hiç kimseye böyle bir şey olmadı. Her liseye başlayana gelselerdi... Bu şekilde dolandırmalar olabilir, dikkatli olun.

Keşke randevu vermese idiniz. Zira bu adamlar çok konuşur ve bir şeyler satmaya çalışır. Bununla birlikte sürekli bir imza alma peşindedirler. Dediklerine ve diyeceklerine itibar etmeyiniz.

Bizide aramışlardı, 3.kez arayınca telefonu alıp küfredip kapattık. Milli eğitim değil dershaneler.

Ne için geleceklerini düzgünce söylesinler isterseniz o zaman gelsinler. Milli Eğitim Bakanlığının öyle bir uygulaması olacağını sanmıyorum. Milli Eğitim Bakanlığı olmayıp da öyle dedilerse telefonda şikayet edin gerekli yerlere.

Murat'ın dediği gibi yapanlar çok. Özellikle akşam vakitlerinde gelip eğitim setleri satmaya çalışırlar. Aralarında gerçek öğretmen de olabilir. Kibar bir şekilde gönderin.

Geri gönderdik neyse ki bir sorun kalmadı. Bu olay yaşandıktan sonra birde televizyonda bu şekilde bir haber görmem beni şaşırttı.

Geri gönderdik neyse ki bir sorun kalmadı. Bu olay yaşandıktan sonra birde televizyonda bu şekilde bir haber görmem beni şaşırttı.
O tür bilgileri zaten bildiğim için o yüzden polisi arayın dedim. Bazıları zorla işlem yaptırabiliyor. O yüzden bu tür eve gelen hiçbir şeye satıcıya itibar etmeyin. Sorun çözüldüğüne göre kilitliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı