Milli işlemci Çakıl başarılı olabilir mi?

Technopat Sosyal'in işlemci konusunda ciddi bilgi eksiliği var. Özellikle de STM32 gibi sektörde oturmuş, birçok yerde kullanılan generic mikroişlemciler gibi ürünlerde.

Bu işlemci nerelerde kullanılır bilemiyorum. 65 nm eski bir teknoloji.

Araştırırsanız bilirsiniz ama. :D 65 nm neye göre küçük mesela? Üretim TR'de yapıldıysa hiç küçük değil üstüne ciddi bir başarı.

Bunu TOGG ya da yerli milli araba ya da yerli milli uçak ile karıştırmayın. Resmi olarak 6 senelik, arka planda da en az 15 senelik mazisi olduğunu düşündüğüm bir proje.

Technopat Sosyal'in işlemci konusunda ciddi bilgi eksiliği var. Özellikle de STM32 gibi sektörde oturmuş, birçok yerde kullanılan generic mikroişlemciler gibi ürünlerde.

Araştırırsanız bilirsiniz ama. :D 65 nm neye göre küçük mesela? Üretim TR'de yapıldıysa hiç küçük değil üstüne ciddi bir başarı.

Bunu TOGG ya da yerli milli araba ya da yerli milli uçak ile karıştırmayın. Resmi olarak 6 senelik, arka planda da en az 15 senelik mazisi olduğunu düşündüğüm bir proje.
TOGG'un Türkiye'de pek başarılı olacağını düşünmesem de yurtdışında başarılı olabilir. Ayrıca 6 senelik proje olduğunu söylediniz. Kaynak atar mısınız?

Ya millet sana ne anlatıyor, sen gelip ne atıyorsun?

Boş boş yorum yazma da konu kirlenmesin bari. Adam gibi bir şey konuşuluyor şurada, müsade et onu okuyalım.
Cevap niteliğinde bir bağlantı eklemiş arkadaş. İnanmıyorum, başaramıyacaklar, abartıyorlar gibisinden..

Bence sen abartıyorsun.

Son düzenleme:
Konu kirletmek ne zamandan beri özgürlük oldu? Tamam o zaman sana sövmeye başlıyorum, nasılsa düşünce ve ifade özgürlüğü.
Bir fikrin varsa düzgün bir şekilde kelimeler ve Türkçe karakterler kullanarak "özgürce ifade et", yoksa konuyu kirletme, o "mükemmel" fikirlerini de kendine sakla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izle bir şeyler öğren.

İşlemcinin önemi Kıbrıs harekatında belli oldu aslında. Çok geç bir gelişme olsa da ortada somut bir şey olması çok iyi.

Intel bile pazarda tekel olmaya çalışıp diğer firmalara para dağıtırken çok zor. Umarım başarılı olur, başarılı olacaksa uzun sürebilir.

Geri
Yukarı