Milli Savunma Üniversitesi sağlık koşulları

bratislavaa

Decapat
Arkadaşlar ben bir motor kazası geçirdim. Kafama dikiş atıldı. Haliyle iz var. İnternette okuduğuma göre 4 cm yazıyor elenmek için. Benimki 2-2.5 santim zaten belli olmuyor bile hatta insanlar hani nerede diyorlar dikkatli bakınca belli oluyor. Bir de 4 yıl önce romatizma çıkmıştı ve 3 adet iğne oldum. Değerlerimin düşmesi için ve düştü. Herhangi bir şeyime engel değil. Sizce bunlar yüzünden elenir miyim?

Muhtemelen sorun olmaz. Sağlık raporu sırasında heyete katılırsınız, oradan da geçersiniz verdiğiniz değerlere bakılırsa.

Benim de kolumda yanık var. Normalin biraz üstünde olmasına rağmen geçmiştim heyetten.

Muhtemelen sorun olmaz. Sağlık raporu sırasında heyete katılırsınız, oradan da geçersiniz verdiğiniz değerlere bakılırsa.

Benim de kolumda yanık var. Normalin biraz üstünde olmasına rağmen geçmiştim heyetten.

Çünkü sağlığıma herhangi bir engeli yok hatta lisanslı futbol bile oynadım yıllarca teşekkür ederim.

@bratislavaa Burada onların kriteri, sağlığınıza engel oluşturması değil. Sırtında 10 mm2 alandan büyük boyutta ben olduğu için gidemeyen arkadaşım var. Kusursuz vücut mu istiyorlar bilmiyorum ama sizin durumunuzun engel teşkil edeceğini sanmıyorum.

@bratislavaa burada onların kriteri, sağlığınıza engel oluşturması değil. Sırtında 10 mm2 alandan büyük boyutta ben olduğu için gidemeyen arkadaşım var. Kusursuz vücut mu istiyorlar bilmiyorum ama sizin durumunuzun engel teşkil edeceğini sanmıyorum.

Anladım teşekkür ederim inşallah bir sorun olmaz.
@bratislavaa burada onların kriteri, sağlığınıza engel oluşturması değil. Sırtında 10 mm2 alandan büyük boyutta ben olduğu için gidemeyen arkadaşım var. Kusursuz vücut mu istiyorlar bilmiyorum ama sizin durumunuzun engel teşkil edeceğini sanmıyorum.

Bir sorum daha olacak siz galiba girdiniz. Bu sağlık muayenesinde üroloji de tamamen soyunuyor muyuz? Ve makata elle muayene yapılıyor mu?

Son düzenleme:
@bratislavaa Hayır, öyle bir şey olmuyor, makata da elle dokunulmuyor. Tek soyunduğum yer genel cilt kontrolü kısmıydı. Vücutta kesik, yanık vb. şeyler için iç çamaşırı hariç her şeyi çıkarmıştım.

Bir de ultrasonda üstümü çıkardım. Sebebi ise jelin üstüme değmemesiydi. Orada da böbreğime baktılar sanırım. Bakıp bir şey demiyorlar.

@bratislavaa hayır, öyle bir şey olmuyor, makata da elle dokunulmuyor. Tek soyunduğum yer genel cilt kontrolü kıs mıydı? Vücutta kesik, yanık vb. şeyler için iç çamaşırı hariç her şeyi çıkarmıştım.

Bir de ultrasonda üstümü çıkardım. Sebebi ise jelin üstüme değmemesiydi. Orada da böbreğime baktılar sanırım. Bakıp bir şey demiyorlar.

Yani herhangi elle bir muayene olmuyor.

Geri
Yukarı