Milli takımın EURO 2020'de başarısız olmasının sebebi nedir?

Hocam, sizin dediğiniz gibi olsun diyelim. Golleri yemekten başka şansımız yoktu diyelim. Karşı kaleci insan üstü varlık değilse onun neden yemediğini açıklayabilir misiniz?

İsviçre kalecisine atılan şutlar daha zorlu ve kurtarılması cidden zor şutlardı. Adam bir uçtan diğer uca atladı fark ettiyseniz.

Aslında şutlar zor değildi. Uzaktan sert vurulduğu için gözümüze büyüleyici geliyor. Zor yerlere atılmadı. Hadi şutlar çok zordu diyelim, o da o kalecinin marifeti :)

Aslında şutlar zor değildi. Uzaktan sert vurulduğu için gözümüze büyüleyici geliyor. Zor yerlere atılmadı. Hadi şutlar çok zordu diyelim, o da o kalecinin marifeti :)
O kaleci marifeti olan kalecilerimiz var ama onlar yerine Uğurcan oyunda ben de ondan bahsediyorum. Bu arada şutlar tam ters köşelere ve hızlı şekilde atıldı büyüleyici olması normal çünkü güzel şutlardı.

Bir kaleci her maç iyi olmayabilir lakin değiştirilmesi lazımken değiştirmemek garip.

Hocam, sizin dediğiniz gibi olsun diyelim. Golleri yemekten başka şansımız yoktu diyelim. Karşı kaleci insan üstü varlık değilse onun neden yemediğini açıklayabilir misiniz?

İsviçre kalecisine atılan şutlar daha zorlu ve kurtarılması cidden zor şutlardı. Adam bir uçtan diğer uca atladı fark ettiyseniz.

Daha zorlu değildi biri sert ama kaleciye yakın şut, biri daha yavaş ama köşelere doğru şut.

O kaleci marifeti olan kalecilerimiz var ama onlar yerine Uğurcan oyunda ben de ondan bahsediyorum. Bu arada şutlar tam ters köşelere ve hızlı şekilde atıldı büyüleyici olması normal çünkü güzel şutlardı.

Bir kaleci her maç iyi olmayabilir lakin değiştirilmesi lazımken değiştirmemek garip.

Ben Altay ile Uğurcan arasında devasa fark olduğunu düşünmüyorum. Biri neyse öbürü de o. Altaya da şans verilmesi lazımdı ama üstadımız yüksek futbol bilgisiyle bu kararı vermedi.

Daha zorlu değildi biri sert ama kaleciye yakın şut, biri daha yavaş ama köşelere doğru şut.
Uzaktan atılan ters köşeye ve hızlı bir şutu kurtarmak her kalecinin yapabileceği bir şey değil.

Uğurcan formda değil, tamam bazı kurtarışları güzel olabilir ama bu maç kötüydü. Değiştirmek gerekirken ısrarla oyunda durması bize daha 6. dakikadan ilk şutla gol yedirten hadise oldu zaten.

Milli Takımda kaleci mı kalmadı da Uğurcan oynadı her maçta?
Ben Altay ile Uğurcan arasında devasa fark olduğunu düşünmüyorum. Biri neyse öbürü de o. Altay'a da şans verilmesi lazımdı ama üstadımız yüksek futbol bilgisiyle bu kararı vermedi.
Ben de bundan bahsediyorum işte dostum. Altay'ın hiç yoktan bu maç oynaması lazımdı. Uğurcan da form kalmamış çok belli.

Seviyeli tartışmanız için teşekkür ederim. Ciddi anlamda dinleyip güzelce tartışan birini görmek forumda beni mutlu etti.

Ben Altay ile uğurcan arasında devasa fark olduğunu düşünmüyorum. Biri neyse öbürü de o. Altaya da şans verilmesi lazımdı ama üstadımız yüksek futbol bilgisiyle bu kararı vermedi.

Hoca içinden bütün sureleri okumaya başladı.
Oyuncuların isteksiz oynaması. Çok belli oluyor.
Uğurcan çok güzel oynadı kral ya (!)

Milli takımın sorunu ceza sahası içinde top oynayamaması uyuşuk olması planlı press olmaması. Sadece uzaktan şut çekiyorlar. Kadro kalitemiz galler ve İsviçre'de iyi olmasına rağmen.

Geri
Yukarı