Mimari İşler İçin Laptop Önerisi

Selamlar tekrardan ve şimdiden teşekkürler cevaplar için

@MkNStR hocam bunun ekran kartı 3050 olarak gözüküyor, diğer özellikleri oldukça iyi aslında ama 3060 olmasını daha çok istiyorum

@Kennal Hocam Acer olan bilgisayarda 32 ram var artı olarak da 3060 ekran kartı sanırım tek eksisi markasının Acer olması hala orada çekincelerim var

@Yemreksioglu Autocad, 3dsmax ve Chaos Corona kullanmayı düşünüyorum, photoshopta boyama da yapılacak muhtemelen bu model dediğiniz gibi dengeli ve yeterli aslında ama Acer marka olarak tam olarak güvenebilmiş değilim

Selamlar tekrardan ve şimdiden teşekkürler cevaplar için

@MkNStR hocam bunun ekran kartı 3050 olarak gözüküyor, diğer özellikleri oldukça iyi aslında ama 3060 olmasını daha çok istiyorum

@Kennal Hocam Acer olan bilgisayarda 32 ram var artı olarak da 3060 ekran kartı sanırım tek eksisi markasının Acer olması hala orada çekincelerim var

@Yemreksioglu Autocad, 3dsmax ve Chaos Corona kullanmayı düşünüyorum, photoshopta boyama da yapılacak muhtemelen bu model dediğiniz gibi dengeli ve yeterli aslında ama Acer marka olarak tam olarak güvenebilmiş değilim

Acerda güvenilmeyecek pek bir şey yok. Genelde zaten marka değil modele güvenme üzerine bakmak lazım ama 30k bandına çıktığınız zaman

bu bir seçenek yok ben monstera güvenmiyorum derseniz de Asus öneririm ama Monsterın Tulpar kasasından genelde insanlar memnun eski Clevo kasası problemli olanmış ben denemedim :)

Bu model var madem mimari işler için kullanıcaksanız kullanılan panelin renk kalitesi de önemli bu 2 model %100 srgb oranına sahip. 2. yolladığım asus daha sonra bütçeniz oldukça 1 adet ekstra ram e ihtiyac duyuyor çünkü tek kanal ram her zaman problem ve SSD de ekliyebilirsiniz 2. slotu mevcut ama 15.6" istemiyorsanız başka. Sadece mimari işler için kullanıcaksanız ekran sizin için aşırı önemli o yüzden Acerı eleyin. Keşke Proart laptoplar bu kadar pahalı olmasa :))

Son düzenleme:
Yardımlarınız için çok teşekkürler.

@Yemreksioglu inceliyorum hocam dediğiniz gibi renk kalitesi de oldukça önemli aslında, linkini verdiğiniz Asus kasa olarak özellikle oldukça şık duruyor. Bakalım bunların arasından bir karar vereceğim artık. Monster'ı da ayrıca inceleyeceğim. Tekrardan çok teşekkürler.

Geri
Yukarı