Mimari render için PC toplama

Bütçe
45000 TL

tahacar

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, mimarım. 3DS Max, Blender gibi programlarda hızlı render almak için PC araştırması yapıyorum.
Bu konuda bilgisi olanların bildiği üzere şu anki render eklentileri Corona, V-ray vs. gibi yazılımlar CPU tabanlı render almakta fakat ben hem bugünü hem ileriyi düşünerek bir şeyler toplamak istiyorum. Çünkü artık GPU tabanlı hızlı render alma konusunda çalışmalar var.
Öncelikle Sinerji, GameGaraj, Gaming.gen tarzı sitelerden araştırmalara başladım. Sonrasında Tebilon diye bir siteden olabilecek tarzda bir ürün buldum bunu sizinle paylaşmak istiyorum.

İşletim sistemi: Intel Core i5 13600K 13. nesil 3.5 GHz 20 MB L3 soket 1700 10nm işlemci.
Anakart: MSI Pro B760M-E DDR4 soket 1700 4800MHz (OC) mATX anakart.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4070 Gaming X Trio 12g 192bit 12 GB PCI-e 4.0 GDDR6X NVIDIA ekran kartı.
Bellek: Kingston Fury Beast (KF432C16BBK2/32) 32 GB (2x16 GB) 3200MHz DDR4 CL16 Dual kit siyah PC RAM.
SSD: Corsair MP600 Pro nh 1TB CSSD-F1000GBMp600pnh NVMe SSD 7000 MB / 5700 MB.
Kasa: Bitfenix nova mesh SE tg 4x120mm ARGB fanlı mesh ATX Gaming kasa.
İşlemci soğutma: DeepCool LS520 RGB 240mm ARGB PWM fanlı siyah sıvı soğutma.
PSU: Cougar cgr-STX-700 700W 80 Plus güç kaynağı.

İşletim sistemi FreeDOS olarak gelecek ekleyemiyorum. Eklense dahi bu sitede 3,5K bandında bir fiyatı var.
Hazır sistemin özelleştirilmiş hali şeklinde oldu açıkçası bu ondan her parçada çok fazla seçeneğim yok.

Not: 40-45k bütçem var bu ürün toplam 43K tutuyor. Sizce hem mimari render için yeterli olur mu hem de F/P olarak düşünceniz nedir?

Hazır sistem şart mı?
Windows kullanacak iseniz key almanız daha makbule geçer.
Render ve oyun dışı herhangi bir iş için 4070 alınmaz, ben oyun için bile önermiyorum.

Hazır sistem şart mı?
Render ve oyun dışı herhangi bir iş için 4070 alınmaz, ben oyun için bile önermiyorum.

Hazır sistem şart mı?
Peki render ve oyun dışında önermeme nedeniniz nedir? Bir de şu şekil bir pc daha buldum sizce bu nasıl?

Dosya Ekleri

• resim_2023-05-13_142905610.png
    resim_2023-05-13_142905610.png
    194,7 KB · Görüntüleme: 117
Peki render ve oyun dışında önermeme nedeniniz nedir? Bir de şu şekil bir pc daha buldum sizce bu nasıl?
4070 çok kısık bir kart, DLSS 3.0 ile göz boyama çalışmakta.
İş tarafını hiç söylemiyorum, onu geçtim oyunlarda bile yer yer 3080 in gerisinde kalıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
45K bütçeye 4080 toplanır.

45K tutuyor.

Son düzenleme:
4070 çok kısık bir kart, DLSS 3.0 ile göz boyama çalışmakta.
İş tarafını hiç söylemiyorum, onu geçtim oyunlarda bile yer yer 3080'in gerisinde kalıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
45k bütçeye 4080 toplanır.

45k tutuyor.

Hocam iyi hoş da bunları ayrı ayrı alıp toplamakta benim için zor.
Ve dediğim gibi mimari render programlarında işlemci çok daha ön planda en azından şu anlık. Ryzen 5 7600'ün bence i5 13600K karşısında o konuda şansı yok.
ASUS TUF 4070 Ti 3X için de aynı şeyleri söyler misin yoksa 3080'i hala önde mi tutuyorsun?

Hocam iyi hoş da bunları ayrı ayrı alıp toplamakta benim için zor.
Ve dediğim gibi mimari render programlarında işlemci çok daha ön planda en azından şu anlık. Ryzen 5 7600'ün bence i5 13600K karşısında o konuda şansı yok.
ASUS TUF 4070 Ti 3X için de aynı şeyleri söyler misin yoksa 3080'i hala önde mi tutuyorsun?
4070 Tİ da muadillerine göre iş tarafında daha geride fakat 4070 kadar alınmayacak değil.
Eğer oyun oynamayacak iseniz 4070 Tİ alınmasında sakınca yok, oyun oynayacak iseniz 12 GB VRAM 2K/+ da yetersiz kalacaktır.
Şuan işlemci tabanlı render alacak iseniz 13700KF ile 4070 Tİ toplanabilir, ilerisi için konuştuğunuzdan dolayı 4080 topladım.

Montaj kısmında bilginiz yok ise endişelenmeyin, birkaç video ile halledebilirsiniz.
Ya da güvenilir bilgisayarcıda belli bir meblağ karşılığında montaj yaptırabilirsiniz.

45K tutuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı