Mimarlık için 10.000 TL laptop önerisi

bastila

Hectopat
Makaleler
1
Mimarlık 1. sınıf öğrencisi için laptop bakıyoruz. Hangi programları kullanıyorlar pek bilmiyorum, ama çizim, render vs. işlerini rahatça yapabilecek hızlı, üzmeyecek, uzun ömürlü bir şey olması lazım. Onun haricinde dizi ve film izlemek için kullanılacak, oyun oynanmayacak.
İnternet üzerinden alamayacağız maalesef. Vatan, MediaMarkt tarzı gidip alabileceğimiz yerlerden olması lazım.
Bütçe 9.000 TL civarında, iyi bir şey olursa 11.000'e kadar çıkabiliriz.

Hocam şu an piyasa, özellikle laptop piyasası çok kötü. Sizi de düşünürek almanızı tavsiye etmem şu anlık. Satıcılar ve fiyatlar kudurdu. Lütfen bekleyin, almayın. 7 bin liralik laptobu 10'a alacaksınız eğer alırsanız. Benim tavsiyem biraz piyasanın tekrar toparlanmasını bekleyin derim. Dolar hiç değilse yine 8 bandına düşmeden almayın. Paranıza yazık olmasın.

Hocam şu an piyasa, özellikle laptop piyasası çok kötü. Sizi de düşünürek almanızı tavsiye etmem şu anlık. Satıcılar ve fiyatlar kudurdu. Lütfen bekleyin, almayın. 7 bin liralik laptopu 10'a alacaksınız eğer alırsanız. Benim tavsiyem biraz piyasanın tekrar toparlanmasını bekleyin derim. Dolar hiç değilse yine 8 bandına düşmeden almayın. Paranıza yazık olmasın.

Doların düşmesi imkansız lütfen artık dolar düşecek gözü ile bakmayın merkez bankası faizi 18'den 16 ya çekti dün itibari ile zaten daha doları kimse tutamaz elinizi çabuk tutun laptop alın böyle giderse ay sonu gelmeden 10 lira olacak.

Mimarlık 1. sınıf öğrencisi için laptop bakıyoruz. Hangi programları kullanıyorlar pek bilmiyorum, ama çizim, render vs. işlerini rahatça yapabilecek hızlı, üzmeyecek, uzun ömürlü bir şey olması lazım. Onun haricinde dizi ve film izlemek için kullanılacak, oyun oynanmayacak.
İnternet üzerinden alamayacağız maalesef. Vatan, MediaMarkt tarzı gidip alabileceğimiz yerlerden olması lazım.
Mimarlık son sınıf öğrencisiyim ve yaklaşık 4 sene aktif olarak bir ofiste çalıştım. Önerim ekran kartının render için kesinlikle Nvidia olması ve Ram min 16 GB olursa kullandığımız programları arka arkaya çalışırken rahat eder. Başka merak ettiğin bir şey olursa sorabilirsin. Ayrıca 2.sınıfa kadar elle çizim yapılıyordu yani beklemek biraz daha mantıklı olabilir. @Ther in de dediği gibi verilen paralara gerçekten acıyorum.

Doların düşmesi imkansız lütfen artık dolar düşecek gözü ile bakmayın merkez bankası faizi 18'den 16 ya çekti dün itibari ile zaten daha doları kimse tutamaz elinizi çabuk tutun laptop alın böyle giderse ay sonu gelmeden 10 lira olacak.
Hocam doları geçtim şu an en boş laptop bile 8-9 olmuş, bilemiyorum yani. Dediğin gibi, artık ülkede ne zaman alırsan al çünkü zaman geçtikçe daha da kötüleşiyor ancak bir yandan da hani bir ara toparlandı yaklaşık 2 ay falan fiyatlar, yine öyle olabilir. Bence onu beklemeli, yazık paraya ya cidden adam 10k verip 1650 alıyor üzülüyorum.

Fiyatın üstüne çıkılabilirse.
Oyun oynanmayacağı için ekran kartına önem vermedim.

Geri
Yukarı