Mimarlık için 6.000-10.000 TL laptop önerisi

feyzarch_

Centipat
İyi akşamlar. Mimarlık bölümünden bu sene mezun oldum ve iş öncelikli bir laptop arıyorum. AutoCAD, 3dmax, lumion, sketchup gibi programlar kullanıyorum ve bunları kaldırabilecek rahat render alabileceğim bir bilgisayar istiyorum. 10.000 TL'ye kadar bütçe ayırabilirim. İ7 8. Nesil ve üstü / 16 GB RAM / min. 256 GB SSD ve 17 inç ekran tercihim. Genel olarak bu fiyat aralığında hep oyun bilgisayarlarına ulaştım ama mümkünse daha hafif ve daha sade tasarımlar tercihim ama her türlü öneriye açığım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP Omen 17-CB002NT Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 256GB SSD RTX2060 Freedos 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar 6ZL17EA
HP Omen 17-CB002NT Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

En üst seviye alabileceğiniz laptop şu an bu sanırım, iyi işlemciler maalesef gaming modellerde mevcut. Ağırlık olarak 3 Kg. civarıdır büyük ihtimalle. Tek sıkıntısı bu olacaktır size. Uzun süre kullanabilirsiniz bu modeli. İsterseniz daha ucuza daha uygun yetecek modeller de arayabiliriz.

Öneri amaçlı yazıyorum

İç mimar olduğunu düşünüyorum ve yeni mezun olmuşsun. Bu yüzden İ9 8-9 nesil işlemci uygun olmaz sanırsam, İ7 8 nesil işlemcisi olan Quadro ekran kartlı, (Quadro ekran kartları 3D çizimler içindir) 250 GB SSD ve 8 GB RAM'i olan bir laptop işini görecektir. Tabii ben profesyonel işler yapacağım diyorsan çıtayı yükseltip bu işler için tasarlanmış (içerik üretici) mini PC alabilirsin fiyatları yüksektir

Oyunlar için üretilen laptoplar çizim işleri için kullanışlı değillerdir. İsterse 20K fiyatı olsun Artı İş odaklı işlemciler intel'in ürtettiği işlemcilerdir. İçerik üreticilerinin kullandığı ekran kartları da nvidia ekran kartlarıdır.

Öneri amaçlı yazıyorum

İç mimar olduğunu düşünüyorum ve yeni mezun olmuşsun. Bu yüzden İ9 8-9 nesil işlemci uygun olmaz sanırsam, İ7 8 nesil işlemcisi olan Quadro ekran kartlı, (Quadro ekran kartları 3D çizimler içindir) 250 GB SSD ve 8 GB RAM'i olan bir laptop işini görecektir. Tabii ben profesyonel işler yapacağım diyorsan çıtayı yükseltip bu işler için tasarlanmış (içerik üretici) mini PC alabilirsin fiyatları yüksektir

Oyunlar için üretilen laptoplar çizim işleri için kullanışlı değillerdir. İsterse 20K fiyatı olsun Artı İş odaklı işlemciler intel'in ürtettiği işlemcilerdir. İçerik üreticilerinin kullandığı ekran kartları da nvidia ekran kartlarıdır.
O yüzden mi Macbooklarda Vega var?

Bende bu ürünü almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım

Çünkü aklım bunda da kaldı

HP Omen 17-CB002NT Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 256GB SSD RTX2060 Freedos 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar 6ZL17EA
HP Omen 17-CB002NT Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

En üst seviye alabileceğiniz laptop şu an bu sanırım, iyi işlemciler maalesef gaming modellerde mevcut. Ağırlık olarak 3 Kg. civarıdır büyük ihtimalle. Tek sıkıntısı bu olacaktır size. Uzun süre kullanabilirsiniz bu modeli. İsterseniz daha ucuza daha uygun yetecek modeller de arayabiliriz.
Öneriniz için çok teşekkürler. Daha şık ve portatif bir şey istesem de performans olarak bu bilgisayarlarda da aklım kalmıyor değil.

Peki bu ürünle sizin önerdiğiniz arasında hangisini tercih etmek daha mantıklı olur birisi 9.nesil fakat diğerinin diğer özellikleri daha yüksek.

Bir de buna baktım ama çok emin olamıyorum.Tekrardan teşekkürler.
Öneri amaçlı yazıyorum

İç mimar değilim ama modelleme bizim için de oldukça önemli olabiliyoro yizden beni zorlamayacak bir bilgisayar istiyorum. Bilgisayar konusunda çok hakim değilim işime gerektiği kadarını biliyorum o yüzden bir yorum yapamıyorum. Önerilerinize dikkat edeceğim çok teşekkürler.
İnce hafif. 1,86KG. Ancak 15 inç:

Peki bir şey sormak istiyorum bir çok MSI bilgisayara baktığımda harddisk kapasitesi yok olduğunu gördüm. Bu bir sorun teşkil eder mi depolama alanı konusunda yoksa 552 GB SSD olması yeterli oluyor mu?Bilginiz var mı acaba?Bu arada öneriniz için teşekkürler.
Bende bu ürünü almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım

Çünkü aklım bunda da kaldı

Ben de aynı şekilde. Hp omen serisi çok önerildi ve Dell daha iş için duruyor. Marka ve işlev olarak çok kararsızım hala. 😅

Bir de bu var seçeneklerin arasında lenovo var benim için belki size de yardımcı olur bir fikir verir. Son kararınızın ne olduğunu da bildirirseniz sevinirim karar verince.Teşekkürler.

Son düzenleme:

İşlemci ve ekran kartı bir tık geri ama çok kötü değil gayet iyi şekilli afilli duruyor

Bu daha iyi işlemci ve ekran kartı olarak

Hangisini alacağız kaldım öyle ya 250tl fark var
Monster almayı düşünmüyorum çok masraf çıkartacak gibi duruyor özelleştirme yapmadan alınmaz monsterlar ve dış yapısı estetiği hoşuma gitmedi.
Dell yada hp alınır msi da Isınma sorunu var deniyor tek fanlı olduğu için

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı