Mimarlık için 10.000 TL laptop önerisi

Hocam doları geçtim şu an en boş laptop bile 8-9 olmuş, bilemiyorum yani. Dediğin gibi, artık ülkede ne zaman alırsan al çünkü zaman geçtikçe daha da kötüleşiyor ancak bir yandan da hani bir ara toparlandı yaklaşık 2 ay falan fiyatlar, yine öyle olabilir. Bence onu beklemeli, yazık paraya ya cidden adam 10k verip 1650 alıyor üzülüyorum.

Klasik Orta Doğu ülkesi durumu ben dolar düşer diye düşünüyordum önceki yıl bu aylarda beklerim 1 yıl ihtiyacım yok şu an zaten dedim hata etmişim. Düşmez bu saatten sonra dolar imkansız gözüyle bakıyorum bu kadar hızlı yükselmesi normal değil.

Yorumlarınız için teşekkürler.
Ben oyun oynanmayacak dedim, fakat kullanılan programların grafik kartını ne derece kullandığını bilmiyorum. Belki ekran kartını da iyi bir seviyede tutmak gerek. Canlı derslere de rahatça bağlanabilmesi için alıyoruz bir yandan.

Dolar konusunda ise sürekli artıyor yani düşeceğini sanmıyorum. En basitinden yediğimiz çikolatanın fiyatı bile 2 haftada bir değişiyor. Farkındayım bu fiyatlara bu laptopların çok dramatik olduğunun, ama elden de bir şey gelmiyor.

Son düzenleme:
Hocam şu an piyasa, özellikle laptop piyasası çok kötü. Sizi de düşünürek almanızı tavsiye etmem şu anlık. Satıcılar ve fiyatlar kudurdu. Lütfen bekleyin, almayın. 7 bin liralik laptobu 10'a alacaksınız eğer alırsanız. Benim tavsiyem biraz piyasanın tekrar toparlanmasını bekleyin derim. Dolar hiç değilse yine 8 bandına düşmeden almayın. Paranıza yazık olmasın.
Dolarin düşmesi hayal gibi birşey.Eger sizin dediğiniz gibi 8 e duserse millet koşa koşa dolara saldirir😂İndirim bekleyim artik ne tutturursaniz alin.Yoksa gunden gune artiyor fiyatlar.

Dolarin düşmesi hayal gibi birşey.Eger sizin dediğiniz gibi 8 e duserse millet koşa koşa dolara saldirir😂İndirim bekleyim artik ne tutturursaniz alin.Yoksa gunden gune artiyor fiyatlar.
Kesinlikle, aynen hocam haklısınız, işte arkadaşa indirim kovalayıp almasını söylüyorum yoksa bu fiyatların iki ay gibi öncesine dönmesi zor. Donanım arşivi , PC hocası gibi kanalları takip ederse onlar bazen müthiş indirimleri hemen atıyorlar o gün 10k fiyatlı Asus ROG'u 6.5'a attılar. Yani bir şekilde her yerden indirim kovalayacak ki cebi yanmasın. Napalım, kimse hoşnut değil ama herkes yaşıyor. :(

Kesinlikle, aynen hocam haklısınız, işte arkadaşa indirim kovalayıp almasını söylüyorum yoksa bu fiyatların iki ay gibi öncesine dönmesi zor. Donanım arşivi, PC hocası gibi kanalları takip ederse onlar bazen müthiş indirimleri hemen atıyorlar o gün 10k fiyatlı ASUS ROG'u 6.5'a attılar. Yani bir şekilde her yerden indirim kovalayacak ki cebi yanmasın. Napalım, kimse hoşnut değil ama herkes yaşıyor. :(

Hocam bende cihaz TV'den yakaladim Monster A5 v17.1 8.500'e denk geldi. 3050 ekran i5 11400 500 SSD. Monster Monster kötü motu bu fiyata denk gelmez dedim aldim artık şansa ne cikarsa...

Hocam bende cihaz TV'den yakaladim Monster A5 v17.1 8.500'e denk geldi. 3050 ekran i5 11400 500 SSD. Monster Monster kötü motu bu fiyata denk gelmez dedim aldim artık şansa ne cikarsa...
Hayırlısı hocam millete kulak asma niye Asus'ta falan arıza olmuyor mu? Ben de altı ay sonra inşallah alacağım ama öyle yok Monster falan olmasın diye bir şey yok. Bu iş biraz da şans işi, bazısına arıza denk geliyor tabii bu her yerde oluyor ancak Monster'da söylenilene göre bir tık fazla oluyor. Umarım sorun yaşamazsınız. Sorun yaşarsanız beni de bilgilendirin hocam aklınıza gelirse, çünkü ben de almayı düşünüyorum. Hakkınızda hayırlısı.
(Bu arada bu piyasada güzel fiyat hocam, o fiyata artık 1650 bile yok.)

Hayırlısı hocam millete kulak asma niye ASUS'ta falan arıza olmuyor mu? Ben de altı ay sonra inşallah alacağım ama öyle yok Monster falan olmasın diye bir şey yok. Bu iş biraz da şans işi, bazısına arıza denk geliyor tabii bu her yerde oluyor ancak Monster'da söylenilene göre bir tık fazla oluyor. Umarım sorun yaşamazsınız. Sorun yaşarsanız beni de bilgilendirin hocam aklınıza gelirse, çünkü ben de almayı düşünüyorum. Hakkınızda hayırlısı.
(Bu arada bu piyasada güzel fiyat hocam, o fiyata artık 1650 bile yok.)

Hocam çok araştırdım 8.5k ile 5-6k fark var yani 3060 almak istedim ama bu farki vermek maddi imkanim olmasına rağmen içime sinmedi yazik dedim kendi kendime. Yeterli performans alamazsam 6'nin uzerine bir 4 eklerim olmadi masaüstü alirim diye düşündüm. Bu fiyatta son anda yakaladim bugün kargoya verilmis geldiğinde size yazarim. Sizde bu tarz ürüne sicak bakıyorsanız eminim indirimli satis olur yakarlarsiniz. Dell vardi 8.700'e 3050 10200 işlemcili oda zam yedi 9400 oldu SSD 250 zaten bir de SSD masrafi RAM zaten alacağım da...Dell'in kutu içini izledim yemin ediyorum Monster yaninda çiçek. Adamlar anarkartin üzerindeki bazi yerleri plastik bantla kapatmis...neyse umarim fiyat fayda olarak memnun olurum.

Hocam çok araştırdım 8.5k ile 5-6k fark var yani 3060 almak istedim ama bu farki vermek maddi imkanim olmasına rağmen içime sinmedi yazik dedim kendi kendime. Yeterli performans alamazsam 6'nin uzerine bir 4 eklerim olmadi masaüstü alirim diye düşündüm. Bu fiyatta son anda yakaladim bugün kargoya verilmis geldiğinde size yazarim. Sizde bu tarz ürüne sicak bakıyorsanız eminim indirimli satis olur yakarlarsiniz. Dell vardi 8.700'e 3050 10200 işlemcili oda zam yedi 9400 oldu SSD 250 zaten bir de SSD masrafi RAM zaten alacağım da...Dell'in kutu içini izledim yemin ediyorum Monster yaninda çiçek. Adamlar anarkartin üzerindeki bazi yerleri plastik bantla kapatmis...neyse umarim fiyat fayda olarak memnun olurum.
Umarım hocam, tamamdır bekliyorum, tekrardan hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı