Mimarlık için 5000₺ Laptop Tavsiyesi

Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selamlar!
Mimarlık okuyan bir kız arkadaşım benden laptop tavsiyesi istedi. Ben de Technopat Sosyal'de araştırdım biraz fakat sürekli oyun bilgisayarları tavsiyelerini gördüm. Bir kız için biraz büyük kaçtığını düşünüyorum. Sizlerden biraz daha sade, mimarlık için gerekli uygulamaları rahat bir şekilde kaldıracak bir laptop tavsiyesi istiyorum. Ürün için bir fiyat belirtmedi bana ama bence 5000₺ uygun gibidir. Şimdiden teşekkürler.

En az i7 işlemci ve 16 GB RAM gerekli. Almışken güzel ekran kartlı oyun laptopuna yönelirse render konusunda rahat eder. Bütçeyi biraz arttırırsanız güzel oyun laptopları bulabilirsiniz. Mimar olarak tavsiyemdir.

Ram'i çok az hocam. Ekran kartı da pek iç açıcı değil.
Haklısınız fark etmemiştim rami.
En az i7 işlemci ve 16 GB RAM gerekli. Almışken güzel ekran kartlı oyun laptopuna yönelirse render konusunda rahat eder. Bütçeyi biraz arttırırsanız güzel oyun laptopları bulabilirsiniz. Mimar olarak tavsiyemdir.
Siz şu anda alacak olsanız nasıl bir bilgisayar alırdınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı