Mimarlık için laptop önerisi

1. ci sistemin SSD olanını bul ve onu al. Asla Intel'den ve NVIDIA ekran kartından vazgeçme. Senin yazdığın yazılımları yoğun olarak kullanıyorum ve her iki sistemde de deneyimledim yıllarca. AMD alırsan birçok sorunla boğuşursun ve işlerin çöp olur. Verim alamazsın. Garip uyumsuzluklarla boğuşur durursun. Bu sorunların en büyük sebebi işlemci içerisindeki komut setlerinin verileri adam gibi işleyememesidir. AMD anakartlar işlemciler ve ekran kartları tam bir uyumsuzluk ve problem cennetidir. Hele ki işlemci ve anakart AMD - ekran kartı NVIDIA ise aldın başına belayı demektir. Uyumsuzlukları seni bezdirir.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tavsiyem şudur ki: Intel tabanlı SSD diskli ve en önemlisi ekran kartın envidya 256 bit veriyolu olmalı ki yazılımlarından verim alasın. RAM mümkünse 24 veya 32 olursa hiçbir problem yaşamasın.
Hocam şu an Ryzen'lı modellerden kullanıcılar genelde memnun ve hep bu modeller tavsiye ediliyor. Ne gibi sorunlar yaşadınız?

Bir de şunu merak ediyorum intel i5 veya ryzen 5 alsam beni son seneye kadar götürür mü yoksa 7 den vazgeçmeyeyim mi?

Hocam şu an Ryzen'lı modellerden kullanıcılar genelde memnun ve hep bu modeller tavsiye ediliyor. Ne gibi sorunlar yaşadınız?

Evet ben de onu yazmak için geldim. Şu zamana kadar ilk defa bu kadar AMD karşıtı birisi gördüm. AMD'nin gayet kaliteli işlemcileri de var ekran kartları da var.

Geri
Yukarı