Mimarlık öğrencisi için 40.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
30000-40000

LazySoup

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba;
Ben mimarlık öğrencisiyim. Lumion gibi yüksek güç isteyen yani 3070 - 4060 gibi güçlü ekran kartına sahip bir laptop arıyorum.
RAM ve hafıza çok önemli değil gerekirse yeniler veya üstüne koyarım. Render programları Ray Tracing kullandığı için AMD ekran kartındansa RTX olanları tercih etmem daha sağlıklı olur gibi.
Casper veya Monster marka laptop istemiyorum. HP için kuşkularım var ama iyi diyorsanız önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkür ederim.

DELL laptoplardan önerebilirim.

HP için hep ısınmayla alakalı yorum gördüm belki saatlerci mimari program açık kalacağı için sorun olur mu yoksa 4070 mükemmel.

Nedenini açıklayabilirimsiniz? Gerçekten diğer markalardan ucuz ve hakkında daha önceden önerilmediğini işiymiştim.
Hocam bu fiyata yüksek soğutma sunan markalar özelliklerden kısıyor. O yüzden eğer performans istiyorsanız bu taraflara yönelirsiniz. Victus'un öyle kronik ısınma problemi yok ama tabii malzeme kalitesi fiyatı gereğince.

Öncelikle merhaba;
Ben mimarlık öğrencisiyim. Lumion gibi yüksek güç isteyen yani 3070 - 4060 gibi güçlü ekran kartına sahip bir laptop arıyorum.
RAM ve hafıza çok önemli değil gerekirse yeniler veya üstüne koyarım. Render programları Ray Tracing kullandığı için AMD ekran kartındansa RTX olanları tercih etmem daha sağlıklı olur gibi.
Casper veya Monster marka laptop istemiyorum. HP için kuşkularım var ama iyi diyorsanız önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam taban frekansı 3GHz olan işlemcili bir laptop öneririm renderlamalarda önemli oluyor ama yapıcağın projeyede bağlı değişir şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı