Mimarlık öğrencisinin dizüstünde hangi ekran kartı olmalı?

FatabeyTheBest

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi akşamlar. Bi aradaşım bu sene üniversitede mimarlığa başlayacak. Çok fazla teknik bilgisi yok, ben de yardımcı olmak istedim. Büyük ihtimalle kullanacakları programlar çok fazla RAM gerektiricek. Bu yüzden 8 değil de 16 GB olması daha mantıklı. Ekran olarak da 15" ekran değil de rahat çalışabilmek için 17" ekran daha mantıklı olacaktır. Ekran kartı olarak sizce 1650 veya 1650Ti yeterli olur mu yoksa 2060 mı tercih edilmeli. Şu testte 1060'la bile program azıcık kasıyor. 1060'ın oyunlarda 1650'den daha başarılı olduğunu biliyoruz zaten de bu tür programlarda hangisi daha başarılıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynanacaksa ve bütçe sıkıntınız da yoksa rtx2060lı cihaz alın geçin derim.
Oyun hiç oynamıyor arkadaşım. Kendime alsam ben de rtx2060ı tercih ederim. Konuyu açma sebebim 1650 ile mimarlıktaki programları kullananlar varsa tecrübelerini paylaşmaları.

Hocam işlemci olarak İ7 olsun. RAM olarak dediğiniz gibi 16 GB altı olmasın. Ekran kartı olarak 1660 Tİ ve üstü olsun. Ekran olarak güzel düşünmüşsünüz. Bu tip programlar için işlemci ve RAM önemlidir.
Hocam bu kriterleri karşılıyor. Bütçe uygunsa alınabilir.

Son düzenleme:
Hocam işlemci olarak İ7 olsun. RAM olarak dediğiniz gibi 16 GB altı olmasın. Ekran kartı olarak 1660 Tİ ve üstü olsun. Ekran olarak güzel düşünmüşsünüz. Bu tip programlar için işlemci ve RAM önemlidir.
Hocam bu kriterleri karşılıyor. Bütçe uygunsa alınabilir.
Tulpar T7 V20.2.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook o fiyata bu daha mantıklı olacaktır bence.

Geri
Yukarı