Mimarlık Ofisi için Sistem Toplama

Mehmet Ali Kaba

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Mimarlık ofisi için bilgisayar topluyorum arkadaşlar ve sizden de öneriler bekliyorum. Bu bilgisayarlarda daha çok AutoCAD kullanılacak ama bunun yanı sıra Revit, 3DS Max, SketchUp gibi uygulamalar da kullanılacak. Ve tabii ki uzun ömürlü ve sorunsuz olması ilk tercihimiz. Bütçe 10 bin ila 12 bin TL arasında. Sadece toplama değil eğer marka hazır sistem öneriniz varsa da yazabilirsiniz. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılacak programlar hakkında fazla bilgim yok, ancak bu tür sistemlerde genelde işlemci gücü daha önemli diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Dolayısıyla Ryzen 7 5800X, 5900X kullanılması daha iyi olacaktır. Eğer kullanacağınız programlarda GPU daha ön plandaysa RTX 3060-3060 Ti hazır sistemlere bakabilirsiniz.

Programların RAM kullanımına bağlı olarak mümkünse 32 GB RAM almanız iyi olur.

Hazır sistemlere pek hakım değilim, o yüzden öneri yapamam. Ancak bulduğunuz sistemleri buraya atarsanız değerlendirebiliriz.

Kullanılacak programlar hakkında fazla bilgim yok, ancak bu tür sistemlerde genelde işlemci gücü daha önemli diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Dolayısıyla Ryzen 7 5800X, 5900X kullanılması daha iyi olacaktır. Eğer kullanacağınız programlarda GPU daha ön plandaysa RTX 3060-3060 Ti hazır sistemlere bakabilirsiniz.

Programların RAM kullanımına bağlı olarak mümkünse 32 GB RAM almanız iyi olur.

Hazır sistemlere pek hakım değilim, o yüzden öneri yapamam. Ancak bulduğunuz sistemleri buraya atarsanız değerlendirebiliriz.
Önerileriniz için tesekkür ederim, daha çok GPU tabanlı sistemler daha uygun olur tabii ancak render islerinde islemci gücünden de yararlanabiliyoruz. Ayrıca direk sistem atarsanız link aracılığıyla direk bakabiliriz bizde. Çünkü direk almayı planlıyoruz.

Kesinlikle RAM'i 32 civarında alın.
Diğer türlü pek ekran kartı gücüne ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum. 2060 falan yeterli gelecektir ancak ilerleyen dönemlerde ekleme yapmak istemezseniz 3xxx serisine bakın.
İşlemci olarak da Autocad'den dolayı tek çekirdek performansı güçlü bir işlemci seçmeniz gerekiyor.
Xeon işlemcilere bir bakın derim.

Geri
Yukarı