Mimarlık seviyesinde AutoCAD ve 3DS Max eğitimi

xChabolat

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 18 yaşında bir gencim çocukluğumdan beri bilgisayarlar ve teknolojik aletlerle haşır neşirim bilgisayar üzerinden yapılabilen birçok alanda bilgiliyim (video düzenleme, fotoğraf düzenleme, müzik yapma, sosyal medya sayfası ve sayfaları yönetme, sanallaştırma teknolojileri, yazılım geliştirme vs.) Şimdilerde amacım AutoCAD ve 3DS Max öğrenip mimarlık alanında bilgi sahibi olmak artı bunun yanında iş yapabilmek gelelim soruma;
AutoCAD ve 3DS Max gibi programları Online veya yüz yüze öğrenme şansım var ancak bunları öğrenip direkt bir bina yapabileceğimi sanmıyorum mimarlık hakkında öncelikle öğrenmem gereken nelerdir? Yapacağım bir yapının ne kadar dayanıklı olduğunu test edebilecek kadar bilgiye ve kapasiteye sahip olmam gerekiyor mu? Öncelikli bir yapı projem olduğunu aktarmak istiyorum 2 katlı ufak bir sağlık ocağı yapma fikriyle bu yola başladım. Bu alanda bilgili bana tavsiye, öneri verebilecek kişilerin fikirlerini dinlemek isterim.

Yanlış bilmiyorsam işin matematiği İnşaat Mühendislerine kalıyor. Mimar biraz daha estetik üzerine, tasarım ve görünüş odaklı çalışıyor. Mimar ünvanı olmadan iş imkanlarınız ne kadar olur bilemiyorum. Sonuçta bu işin okulun okumak şart. Hobi olarak mimarlık hakkında çok fazla bilgi ve tecrübeye sahip olabilirsiniz ama iş imkanı olacağına ben pek imkan vermiyorum.

Mimar tasarım , düşünce ve görüntü üzerine çalışır. İnşaat mühendisi işin gerçekçiliğinde ve yapımında olur. Mimarlık okumadan iş alabileceğinizi sanmıyorum. Şuan bir şey okumadan 3Ds Max'te iş bulma olanağınız daha yüksek.

Geri
Yukarı