Minecraft 1.16.5 seed

Redux89

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlarla Minecraft oynuyoruz ama güzel bir seed gelmiyor. Spawnnoktasının yanında köy olan bir seed yazabilir misiniz?
Bir de arkadaşlarda sadece beni gösterecek bir pusula olması lazım. Onu nasıl yapabilirim?

3-4 yıl önce Minecraft Pocket Edition'un hatırlamadığım bir sürümünde seed kısmına "Steve" yazınca direkt köyün yanında doğuyordun. Köy bulmaya uğraşmamak için sürekli bu seed ile oynardım.

Dünyayı oluşturduktan sonra bir köyün yakınında /setworldspawn komutunu yazıp orayı spawn yapabilirsiniz.

Bir de arkadaşlarda sadece beni gösterecek bir pusula olması lazım. Onu nasıl yapabilirim?
Minecraft Manhunt yapmayı deniyorsanız Spigot ile bir sunucu kurup sunucuya aşağıdaki plugini atabilirsiniz. Pluginin komutları linkte var zaten.

Dünyayı oluşturduktan sonra bir köyün yakınında /setworldspawn komutunu yazıp orayı spawn yapabilirsiniz.

Minecraft manhunt yapmayı deniyorsanız spigot ile bir sunucu kurup sunucuya aşağıdaki plugini sunucuya atabilirsiniz. Pluginin komutları linkte var zaten.

Evet manhunt diyorum. İkisinidemi indirmem lazım yoksa sadece birini indirsem yeterli mi?

Evet manhunt diyorum. İkisinide mi indirmem lazım yoksa sadece birini indirsem yeterli mi?
Biriyle sunucuyu kuracaksınız, diğerini ise plugin olarak kuracaksınız. Sunucuya arkadaşlarınızın da bağlanabilmesi için Hamachi gibi bir program kullanmalısınız veya modemden port açmalısınız.

Sunucu kurmayı YouTube üzerinden araştırabilirsiniz. Daha sonra plugini sunucunun "plugins" klasörüne atıp sunucuya reload komutunu yazacaksınız.

Biriyle sunucuyu kuracaksınız, diğerini ise plugin olarak kuracaksınız. Sunucuya arkadaşlarınızın da bağlanabilmesi için Hamachi gibi bir program kullanmalısınız veya modemden port açmalısınız.

Sunucu kurmayı YouTube üzerinden araştırabilirsiniz. Daha sonra plugini sunucunun "plugins" klasörüne atıp sunucuya reload komutunu yazacaksınız.

Tamam teşekkürler.
Bir sorum daha olacakdı. Spigotu 1.16.5 de indirdim. Uyumlu olur değil mi? Ardından açtım eulayı true yaptım. Tekrar açtım. World, world_nether, world_the_end dosyalarını sildim. Server propertiesden Level seed i girdim. Ardından tekrar açtım. Ve plugini pluginmetricsin içinemi atacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı