Minecraft 1.18 portal farklı yere atıyor

chfumut

Hectopat
Daha fazla  
Oyunda aynı portaldan giriyorum ve aynı portaldan çıkıyorum fakat beni çok farklı bir yere atıyor o portal ile alakasız. Ne yapacağım neden böyle? Yaratıcı modda istediğim portaldan girip aynı yerden çıkıyorum ama hayatta kalma modunda çok farklı. Şöyle bir sıkıntı daha var. Portalı normal açınca sıkıntı yok ama ben portallar arası yolculuk yaptığım için portalı 110 seviyelerine kuruyorum ve hiç açıklık olmuyor. O zaman bu sıkıntı oluyor.

Son düzenleme:
Bunun sebebi. Birden fazla chunktaki portalın ayni yere açılabilmesi. Mesela siz bir yere portal kurdunuz. Çıktığınız yerden geri portala girince oyun netherdaki portalın koordinatlarını 8 ile çarpıp belli bir chunka atması. Biraz karışık oldu daha basitçe. 100x100'lük bir alan var diyelim. Siz portalı bu sınırın sonuna açarsaniz, portal bir sonraki 100x100'lük alana düşebiliyor. Arada 100 150 block fark olması, 10 20 yükselik fark olması doğal.

Bunun sebebi. Birden fazla chunktaki portalın ayni yere açılabilmesi. Mesela siz bir yere portal kurdunuz. Çıktığınız yerden geri portala girince oyun netherdaki portalın koordinatlarını 8 ile çarpıp belli bir chunka atması. Biraz karışık oldu daha basitçe. 100x100'lük bir alan var diyelim. Siz portalı bu sınırın sonuna açarsaniz, portal bir sonraki 100x100'lük alana düşebiliyor. Arada 100 150 block fark olması, 10 20 yükselik fark olması doğal.
1.17 de olmuyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı