Minecraft 1.19.2 Java sürümü kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

IvDopamin18

Hectopat
RAM
12 GB GSkill 1333 mhz
SSD veya HDD modeli
Toshiba T-200 240 GB SSD
Ekran kartı
RX 460 OEM
Anakart
Esonic H61FEL-U
İşlemci
i3 3240
Merhaba öncelikle sistemim aşağıdaki gibi. Minecraft 1.19.2 sürümünde aşırı kasıyor. Yardımcı olabilecek var mı? 8 GB RAM verdim olmadı. OptiFine'yi denedim fakat sorunum çözülmedi en düşük ayarlarda bile oyun kasıyor.

Cihazınızın özellikleri gayet yeterli gözüküyor, RAM verme işlemini yanlış yapma ihtimaliniz var biraz karışık olabiliyor sizin için kod bırakayım optifine profiline yapıştırmayı unutmayın ;
-Xmx8G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M -Ddiscordfix=net.minecraft.client.main.Main

Ekran görüntüsü 2022-09-14 194556.png

Cihazınızın özellikleri gayet yeterli gözüküyor, RAM verme işlemini yanlış yapma ihtimaliniz var biraz karışık olabiliyor sizin için kod bırakayım optifine profiline yapıştırmayı unutmayın ;
-Xmx8G -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+UseG1GC -XX:G1NewSizePercent=20 -XX:G1ReservePercent=20 -XX:MaxGCPauseMillis=50 -XX:G1HeapRegionSize=32M -Ddiscordfix=net.minecraft.client.main.Main

Eki Görüntüle 1517618
Deneyeceğim teşekkürler.

Hocam dediklerinizi yaptım biraz düzelme var fakat hareket ettiğimde yeni yerler yüklenirken yine felaket şekilde fps im çakılıyor.

Son düzenleme:
Deneyeceğim teşekkürler.

Hocam dediklerinizi yaptım biraz düzelme var fakat hareket ettiğimde yeni yerler yüklenirken yine felaket şekilde fps im çakılıyor.
Garip, ekran kartı sürücüsünden Minecraft'ı seçmeyi dener misiniz?
Belki de oyunu HD Graphics ile çalıştırıyordur.

OptiFine yerine bu mod paketini deneyebilirsiniz. OptiFine maalesef artık eski kalmaya başladı bu paket daha modern ve etkili modlar içeriyor.

Hocam onu da denedim şimdi maalesef yine olmuyor. Yeni yerlere giderken hala kasıyor hem de 15-20 FPS'lere düşüyor.

Arkadaşlar bu sorunu yaşayan olursa diye tekrardan konuyu hortlatıyorum. Tüm sıkıntı işlemcideymiş. Sorun darboğazdan kaynaklanıyormuş. R5 5600 aldım ve FPS değerlerim 400'lerde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı