Minecraft 1.20.4 için hosting önerisi

Bu site güvenilir mi?

Güvenilir ama fiyat konusunda daha iyiler var.

Hocam bunu yazınca gerçekten bu işten anlamadığınız çok belli, Minecraft'ta çoklu çekirdeğin neredeyse hiçbir önemi yok, tek çekirdek gücü istiyor tamamen, kısacası senin bahsettiğin 16 çekirdek Xeon'la o 2 çekirdek Ryzen çok rahat kapışır.

Sadece çekirdek değil RAM de daha fazla benim attığımda.

Hocam bunu yazınca gerçekten bu işten anlamadığınız çok belli, Minecraft'ta çoklu çekirdeğin neredeyse hiç bir önemi yok, Tek çekirdek gücü istiyor tamamen, kısacası senin bahsettiğin 16 Çekirdek Xeon'la o 2 Çekirdek Ryzen çok rahat kapışır.
Biz arkadaşlarla baya bütçemiz var 400 tl ye yakın server kiralamak için attığınız site güvenilir mi ?

Güvenilir ama fiyat konusunda daha iyiler var.

Sadece çekirdek değil RAM de daha fazla benim attığımda.
Ram konusun da haklısınız evet fakat CPU gücü kötü olduktan sonra ne kadar RAM olursa olsun TPS problemi yaşanıyor.

Ek olarak bahsettiğiniz sunucunun Ramleri DDR3 1600MHZ Ryzen'li sistemlerin neredeyse hepsi DDR4 3000MHZ. Bence bu fark böyle kapanmış olur, ben tamamen dosthane bir cevap vermeye çalışıyorum bu arada bu işi daha önce 4 ay gibi bir süre yaptım. Ondan dolayı kesin cevaplar veriyorum. Teşekkürler.

Biz arkadaşlarla baya bütçemiz var 400 tl ye yakın server kiralamak için attığınız site güvenilir mi ?
Hocam referansları zaten gayet güzel, bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum ki, buradan kiralama yapan sunucuların cihazları en ucuzu 2500, 3000 TL civarlarında. siz düşünün yani.

Bedava pakette anca dünyayı zorlarsam TPS'i düşürebiliyorum. O kadar kötü değil CPU gücü.
Bahsettiğiniz olay Eklenti, Mod, oyuncu sayısı, Chunk vb. gibi bir çok etken barındırıyor. Ama Minecraft tamamen Tek çekirdek gücüne odaklı. ama Dediğim gibi Ryzen serisini bu piyasanın en DEV sunucuları kullanıyor, yoksa onlarda 64GB Ryzen 7 3700x almak yerine 256GB Xeon alırdı aynı paraya.

Hocam referansları zaten gayet güzel, bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum ki, buradan kiralama yapan sunucuların cihazları en ucuzu 2500, 3000 TL civarlarında. siz düşünün yani.

Bahsettiğiniz olay Eklenti, Mod, oyuncu sayısı, Chunk vb. gibi bir çok etken barındırıyor. Ama Minecraft tamamen Tek çekirdek gücüne odaklı. ama Dediğim gibi Ryzen serisini bu piyasanın en DEV sunucuları kullanıyor, yoksa onlarda 64GB Ryzen 7 3700x almak yerine 256GB Xeon alırdı aynı paraya.
Hocam bu site kesin güvenilir değil mi rabisu çünkü arkadaşlarımın parasını alıcam sonra bana kalmasın suç ? Bir de aternos gibi ayarları var mı ve korsana izin veriliyor mu ?

Hocam bu site kesin güvenilir değil mi rabisu çünkü arkadaşlarımın parasını alıcam sonra bana kalmasın suç ? Bir de aternos gibi ayarları var mı ve korsana izin veriliyor mu ?
Evet, nasıl bir güvenilirlikten kasıt ediyorsunuz bilmiyorum ama Google Minecraft server kurma yazınca Aternos'tan sonra rabisu çıkıyor, zaten Rabisu ben piyasa da yokken bile vardı baya geçmişli.

Ben bir kaç konuya daha yazdım buraya da yazayım daha önce ben de bazı firmaları kullanarak Minecraft sunucusu açtım, en stabil olan bugüne kadar Rabisu oldu, eğer çok iyi anlıyorsan sunucu işinden VDS sunucu alman iyi olur, ama diyorsan ben tak çalıştır bir şey istiyorum Gamepanel sunucusu alman daha iyi olur. ek olarak bu tür şeylerde bence referans çok önemli Rabisu da Cr ve ender gibi Türkiye'nin en büyük minecraft sunucusu barınıyor.

Minecraft Server Kurma | Minecraft Server Kiralama - Rabisu
179 TL'lik paket senin işini fazlasıyla görecektir bence.
Rabisu'dan daha önce aldım hocam. Memnun kalmadım.

Hangi sürümde oynuyorsunuz?
1.20.4, son sürüm.

Merhabalar hocam, Minecraft Sunucu Kiralama - Nethiz buradan sunucu kiralama yapmaktayım. Özel minecraft için şu anlık kategorileri yok fakat hem performans hemde ddos konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sunucuları çok hızlı. Buraya bir göz atmanızı tavsiye ederim.
Hocam, burayı inceledim fiyatlar çok uygun geldi. Şu an yaşadığım gibi çökme, vds kapanma sorunu yaşamam değil mi?

Lapis paketi alabilirsiniz. Ya da Xeon işlemcili sunuculardanda alabilirsiniz.
Hocam sanırım webpanel, rdp bağlantısı olan sunucu olursa daha iyi olur.

Geri
Yukarı