Minecraft 1.20.4 için hosting önerisi

Ahmed Efe

Hectopat
Yer
Başakşehir/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: Ryzen 5 5600
Gpu: RTX 4060 Tİ 8 GB
Ram: G.Skill RipjawsV 4x8 3600 MHz
Anakart: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 4400Mhz (OC)
SSD: MLD M700 1TB 7000MB-5500MB/s
Kasa: THERMALTAKE S200 TG
İşlemci soğutucu: ID-COOLING SE-214-XT

Monitor: PHILIPS EVNIA 27" 27M1N3200ZA
Klavye: REDRAGON K568R Red Swicth
Mouse: Razer Deathadder V2 Pro
Kulaklık: Razer BlackShark V2 / JBL 510BT / Huawei FreeBuds SE 2
Mikrofon: HyperX Quadcast
Arkadaşlarım ile oynadığım Minecraft sunucu için hosting arıyorum 200TL bütçem var. Papermc kullanıyorum sunucu maximum 10 kişi oluyor. Şu an awm bilişim'den aldığım 6 GB RAM, 3 çekirdek Ryzen 9 5900X sunucuya 140TL ödüyorum. Aynı veya yaklaşık performansta bir sunucuya ihtiyacım var. Awm bilişim'in suncusunda çok sorun yaşıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlarım ile oynadığım Minecraft sunucu için hosting arıyorum 200TL bütçem var. Papermc kullanıyorum sunucu maximum 10 kişi oluyor. Şu an awm bilişim'den aldığım 6 GB RAM, 3 çekirdek Ryzen 9 5900X sunucuya 140TL ödüyorum. Aynı veya yaklaşık performansta bir sunucuya ihtiyacım var. Awm bilişim'in suncusunda çok sorun yaşıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Hangi sürümde oynuyorsunuz?

Lapis paketi alabilirsiniz. Ya da Xeon işlemcili sunuculardanda alabilirsiniz.

Ben bir kaç konuya daha yazdım buraya da yazayım daha önce ben de bazı firmaları kullanarak Minecraft sunucusu açtım, en stabil olan bugüne kadar Rabisu oldu, eğer çok iyi anlıyorsan sunucu işinden VDS sunucu alman iyi olur, ama diyorsan ben tak çalıştır bir şey istiyorum Gamepanel sunucusu alman daha iyi olur. ek olarak bu tür şeylerde bence referans çok önemli Rabisu da Cr ve ender gibi Türkiye'nin en büyük minecraft sunucusu barınıyor.

Minecraft Server Kurma | Minecraft Server Kiralama - Rabisu
179 TL'lik paket senin işini fazlasıyla görecektir bence.

Ben birkaç konuya daha yazdım buraya da yazayım daha önce ben de bazı firmaları kullanarak Minecraft sunucusu açtım, en stabil olan bugüne kadar Rabisu oldu, eğer çok iyi anlıyorsan sunucu işinden VDS sunucu alman iyi olur, ama diyorsan ben tak çalıştır bir şey istiyorum gamepanel sunucusu alman daha iyi olur. Ek olarak bu tür şeylerde bence referans çok önemli Rabisu da cr ve ender gibi Türkiye'nin en büyük Minecraft sunucusu barınıyor.

Sırf tanınmış olduğu için pahalı olan bir yer. Benim attığım hosting daha ucuz ve tak çalıştır belki modlar/pluginler i elinle yüklersin o kadar. Onun sebebi de CurseForge'dan çekiyor pluginleri veya modları.

Sırf tanınmış olduğu için pahalı olan bir yer. Benim attığım hosting daha ucuz ve tak çalıştır belki modlar/pluginler i elinle yüklersin o kadar. Onun sebebi de CurseForge'dan çekiyor pluginleri veya modları.
Zaten neredeyse tüm Hostingler tak çalıştır sistemle çalışıyor ki? direk al ve kullan.

Ben bir kaç konuya daha yazdım buraya da yazayım daha önce ben de bazı firmaları kullanarak Minecraft sunucusu açtım, en stabil olan bugüne kadar Rabisu oldu, eğer çok iyi anlıyorsan sunucu işinden VDS sunucu alman iyi olur, ama diyorsan ben tak çalıştır bir şey istiyorum Gamepanel sunucusu alman daha iyi olur. ek olarak bu tür şeylerde bence referans çok önemli Rabisu da Cr ve ender gibi Türkiye'nin en büyük minecraft sunucusu barınıyor.

Bu site güvenilir mi ?

Tamam fiyat konusuna ne diyeceksiniz? 2 çekirdek 8 GB RAM'e 180 TL vermek mantıklı mı? 140 TL'ye Xeon işlemcili 7 çekirdek 16 GB RAM'li sunucu var.
Hocam bunu yazınca gerçekten bu işten anlamadığınız çok belli, Minecraft'ta çoklu çekirdeğin neredeyse hiç bir önemi yok, Tek çekirdek gücü istiyor tamamen, kısacası senin bahsettiğin 16 Çekirdek Xeon'la o 2 Çekirdek Ryzen çok rahat kapışır.

Bu site güvenilir mi ?
Ben yazı da belirttim, daha önce çok kez kullandım bir problem yaşamadım, resimli kanıt istersen Discorddan atabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı