Minecraft açılırken aşırı fazla fan sesi ve CPU'nun %100 kullanılması

İşletim sistemi
Windows 10

gpukiller31

Decapat
RAM
Kingston 8 GB
Ekran kartı
GT 210
Anakart
Prime h310m-d r2.0
İşlemci
i3-9100F
Arkadaşlar biliyorum sistemim kötü, OptiFine'dan Sodium'a geçeyim dedim PSU'dan aşırı fazla fan sesi geliyor, bilgisayar ısınıyor ve CPU %100 kullanılıyor. OptiFine'da böyle değildi, bu sesi ve ısınmayı nasıl azaltabilirim?

Aşağıya "O zaman OptiFine kullan" yazmayın, diğer bütün forumlar böyle diyor, ben Sodium kullanmak istiyorum. :)

PSU'dan geldiğini pek sanmıyorum, muhtemelen CPU soğutucudan geliyordur. Ayrıca Sodium bildiğim kadarıyla Optifine'a göre biraz daha dolu yani başlangıçta daha çok CPU gücü istemesi olası. Ben en azından buna yordum olayı.

@gpukiller31 Maalesef hayır. Bu, RDR 2 oynamaya çalışırken "FPS'im çok düşük, sistem gereksinimlerini düşüremiyor muyuz?" demek gibi bir şey. Sodium'un çalışması için işlemci bunları çalıştırmak ve güç harcamak zorunda. Sadece Sodium değil, Minecraft'ın kendisi de gayet fazlaca yük bindiriyor açılışta.

İnternette "Öncelik ayarla" yı Düşük olarak değiştirince sorun düzeliyor diyorlar ama hiçbir değişiklik yok, değerler yine aynı, ses yine aynı.

@gpukiller31 Maalesef hayır. Bu, RDR 2 oynamaya çalışırken "FPS'im çok düşük, sistem gereksinimlerini düşüremiyor muyuz?" demek gibi bir şey. Sodium'un çalışması için işlemci bunları çalıştırmak ve güç harcamak zorunda. Sadece Sodium değil, Minecraft'ın kendisi de gayet fazlaca yük bindiriyor açılışta.
Peki CPU kullanımını kısıtlamak mümkün müdür? @raknhocam

Son düzenleme:
İnternette "Öncelik ayarla" yı Düşük olarak değiştirince sorun düzeliyor diyorlar ama hiçbir değişiklik yok, değerler yine aynı, ses yine aynı.

Peki CPU kullanımını azaltmak veya kısıtlamak mümkün müdür? @raknhocam
Buna da muhtemelen hayır. Kısıtlasanız bile, oyunun açılış süresini hatrı sayılır miktarda arttıracaktır.

Buna da muhtemelen hayır. Kısıtlasanız bile, oyunun açılış süresini hatrı sayılır miktarda arttıracaktır.
1657481746493.png

Hocam bunlardan birkaç tanesini kapatsam olur mu sizce, denemeden önce sorayım dedim.

Bu arada Discord örnek, Minecraft arkada kapalı diye. :D

Geri
Yukarı