Minecraft aşırı RAM kullanımı

emreyılmaz8

Hectopat
2023-08-03 14_17_45-Window.png

2023-08-03_14.13.57.png

Minecraft'a 2 GB RAM vermeme rağmen görev yöneticisinde 10 11 GB RAM kullanıyor ve Alt Tab attığımda oyun sürekli çöküyor. 1.12.2 sürümündeyim ve sadece 2 mod yüklü (Galacticraft+just enough items) Telefondan çektim çünkü SS alma programı bile çalışmadı. (16 GB RAM) +multiplayer

Mod ve Shader için gayet normal. Shader özellikle iyi optimize edilmemiş bir grafik modu. Bellek sızıntısı yaşaması gibi sorunlar olabilir.

Bellek miktarını sınırlasan da o sınırı aşıyorlar gibi gözüküyor. Opera GX gibi sınır koyunca, aştığında tarayıcıyı çökertip veri kaybı yaşatmıyor en azından.

Onu bilmiyorum ben Forge'yi OptiFine'sız oynamam ama hiç bunlara dikkat etmedim

Ben seçeneği olan tüm oyunlarda info ekranını açıp oynadığım için bu kadar detay biliyorum, Valorant'ta bile gereksiz şeyler açık sol üstte bende.

Eki Görüntüle 1887998

Eki Görüntüle 1887999

Minecraft'a 2 GB RAM vermeme rağmen görev yöneticisinde 10 11 GB RAM kullanıyor ve Alt Tab attığımda oyun sürekli çöküyor. 1.12.2 sürümündeyim ve sadece 2 mod yüklü (Galacticraft+just enough items) Telefondan çektim çünkü SS alma programı bile çalışmadı. (16 GB RAM) +multiplayer

Oyuna RAM verin azıcık yazıktır günahtır. Bu arada Shader ve Modpack bunun sebebi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı