Çözüldü Minecraft Açılırken İşlemciyi Çok Fazla Kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Drejerr

Decapat
Daha fazla  
Minecraft açılırken ve açıldıktan bir süre sonra daha işlemciyi %50'nin üstünde kullanıyor. Minecraft'in işlemci kullanımını nasıl azaltabilirim? (işlemci: R9 4900H.)

resim_2021-04-12_102300.png

Çözüm
Evet ana sayfada. Sürüm 21w14a ama 1.15 den beri böyle oluyor.
Snapshot sürümlerinde optimizasyon sorunu olabiliyor, 1.15'den beri böyle olmasının da optimizasyon ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Snapshot sürümüne yükleyebilir misiniz bilmiyorum fakat normal bir sürüme Optifine veya Sodium mod yükleyip tekrar dener misiniz? Oyun optimizasyonu iyileşecektir.
Evet ana sayfada. Sürüm 21w14a ama 1.15 den beri böyle oluyor.
Snapshot sürümlerinde optimizasyon sorunu olabiliyor, 1.15'den beri böyle olmasının da optimizasyon ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Snapshot sürümüne yükleyebilir misiniz bilmiyorum fakat normal bir sürüme Optifine veya Sodium mod yükleyip tekrar dener misiniz? Oyun optimizasyonu iyileşecektir.

Çözüm
Snapshot sürümlerinde optimizasyon sorunu olabiliyor, 1.15'den beri böyle olmasının da optimizasyon ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Snapshot sürümüne yükleyebilir misiniz bilmiyorum fakat normal bir sürüme OptiFine veya Sodium mod yükleyip tekrar dener misiniz? Oyun optimizasyonu iyileşecektir.

Evet OptiFine işe yarıyor ama dediğiniz gibi snapshotlara OptiFine kurulmuyor maalesef. Onun dışında işlemci kullanımını kısıtlamak gibi bir işlem yapılabiliyor mu programlara?

Evet OptiFine işe yarıyor ama dediğiniz gibi snapshotlara OptiFine kurulmuyor maalesef. Onun dışında işlemci kullanımını kısıtlamak gibi bir işlem yapılabiliyor mu programlara?
Maalesef, Minecraft işlemci odaklı bir oyun olduğu için yüklenecektir ve siz bunu sınırlamaya kalkışırsanız kasmalar meydana gelecektir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı