Çözüldü Minecraft açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enescclk

Hectopat
Daha fazla  
Hocalar selam bundan birkaç gün öncesine kadar oynayabilidiğim 1.17 sürümü açılmıyor. Aldığım hata ise şöyle;

Error: LinkageError occurred while loading main class net. Minecraft. Launchwrapper. Launch
Java. Lang. UnsatisfiedLinkError: 'Void sun.nio.fs.WindowsNativeDispatcher.initIDs()'
Here I am!
[VersionManager] Refreshing versions locally...
[VersionManager] Versions has been refreshed (48 ms)
[Launcher] Minecraft closed with exit code: 1
Flush Now
[Launcher] Launcher exited.
The same ID was found: mc.tsmworld.ru

Gerekli Java'yı falan da silip tekrar kurdum oyunu da silip tekrar kurdum fakat hiçbir değişim yok. Şimdiden teşekkür ederim. DLL hatası da olabileceği için gerekli DLL'leri falan da 0'dan attım durum aynı.

Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunun kullandığı Java versiyon yolunu manuel olarak yazıp birkaç kez denedikten sonra çözüm oldu. Java'nın en ufak dosyasına kadar silmem gerekti.
Hocalar selam bundan birkaç gün öncesine kadar oynayabilidiğim 1.17 sürümü açılmıyor. Aldığım hata ise şöyle;

Error: Linkageerror occurred while loading main class net. Minecraft. Launchwrapper. Launch.
Java. Lang. Unsatisfiedlinkerror: 'Void sun.nio.fs.WindowsNativeDispatcher.initIDs()'
Here ı am!
[VersionManager] refreshing versions locally...
[VersionManager] versions has been refreshed (48 ms)
[Launcher] Minecraft closed with exit code: 1
Flush Now.
[Launcher] Launcher exited.
The same ID was found: mc.tsmworld.ru

Gerekli Java'yı falan da silip tekrar kurdum oyunu da silip tekrar kurdum fakat hiçbir değişim yok. Şimdiden teşekkür ederim. DLL hatası da olabileceği için gerekli DLL'leri falan da 0'dan attım durum aynı.

Windows 11 kullanıyorum.

Sanırım Windows 11'den kaynaklı bir sorun bence geçmeseydiniz çok sıkıntıları var daha 5 6 ay bekleyip geçseydiniz keşke.

Benim kuzenimde aynı hatayı aldı Windows 11'e geçmişti. Sonra tekrardan Windows 10'a geçti ve sorun çözüldü. Fakat kuzenimin aldığı hata ile sizin aldığınız hatanın sebebi aynı mı bilemem.

Sanırım Windows 11'den kaynaklı bir sorun bence geçmeseydiniz çok sıkıntıları var daha 5 6 ay bekleyip geçseydiniz keşke.
Hocam ben aynı sorunu w10da da almıştım sonrasında w11 çıkınca w11'e geçiş yaptım. Sorun düzelmişti fakat şuan yine aynı hata var. Geçen günlerde başka bir java ile çalışan oyun kurmuştum javada sıkıntı olabilir mi
Java'yı silip daha yeni bir sürümünü kurmayı denediniz mi?
Evet hocam tamamen silip kurdum. Hatta şan eseri bir kaç dk önce pcyi kapatıp açınca güncelleme de geldi fakat değişen bişi yok

Hocam ben aynı sorunu w10da da almıştım sonrasında w11 çıkınca w11'e geçiş yaptım. Sorun düzelmişti fakat şuan yine aynı hata var. Geçen günlerde başka bir java ile çalışan oyun kurmuştum javada sıkıntı olabilir mi

Evet hocam tamamen silip kurdum. Hatta şan eseri bir kaç dk önce pcyi kapatıp açınca güncelleme de geldi fakat değişen bişi yok
Javanın farklı sürümlerini dene. Minecraft orijinal değilse bazı korsan launcherlar java'yı kendisi kuruyor başlangıçta. Launcher'u tekrar kur, uygun sürümü kendi belirler.

Kafanıza göre DLL atmayın, sorunlara neden olabilir.

Hata raporu paylaşın.

Oyunun kullandığı Java versiyon yolunu manuel olarak yazıp birkaç kez denedikten sonra çözüm oldu. Java'nın en ufak dosyasına kadar silmem gerekti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
bende 1.17 sürümüne giriş yapamıyorum önceden açılıyordu şimdi açılmıyor anlatabilir misin ne yaptığını? benim aldığım hata kodu:
Minecraft closed with exit code: -1073741819

Yeni konular

Geri
Yukarı