Minecraft Aternos Sunucusuna Tanımadığım Birisi Girdi

Aternos'tan kendi Survival sunucumu açtım ve oynamaya başladım. Aradan 5 dakika geçtikten sonra oyunuma [Server] isimli biri geldi. Tab A bastığım zaman isim gözükmüyordu ve komutlara erişebiliyordu onunla sohbet ettim ilk başta her şey normal gidiyordu ama sonralarda beni komutla öldürmeye başladı. İkide bir sunucuyu kapatıyordu ve Discord adresime kadar her şeyi söylemişti. Bu kim ve nasıl böyle bir şey yapabildi çok şaşırdım. İlk defa başıma geldi ve kimseye sunucunun IP adresini vermedim ve kendisini Aternos'un kurucusu olarak tanıttı. En son serverdan banlandım. Bu olay gerçekten başıma geldi ne düşünüyorsunuz?

Gerçekten ilginç... Bana konu troll gibi geldi ama troll değilse de sunucunun IP'sini bulup hile ile falan belki yapılabilir, aklıma tek senaryo bu gibi geldi. Discord kısmı ise bayağı ilginç büyük ihtimal sizi tanıyan, sizle uğraşan biri. Arkadaşlarınız tarafından trolleniyor olabilir misiniz?

Aternos hesabınızın şifresini değiştirip bütün konumlardan çıkış yapın. Ek olarak Whitelist açmanızı öneririm.
Onun dışında sunucuda plugin var mı?

Hocam benim başımada gelmişti ama bunun gibi değil servere Ruslar gelmişti hatta discordan konuşmuştuk gerçektende Rusça konuşuyorlardı bir de herorbrine diye biri girmişti tabela koyup yazı yazıyordu yapıları yıkıyordu ve ölüm yazıp ateşe vermişti o zaman küçüktüm ve çok korkmuştum böyle şeylere az da olsa rastlanabiliyor 😆😆

Hadi bir şekilde sunucunun adresini salladı buldu falan desem yetkilere erişebilmesi Discord'una kadar bilmesi çok garip. Tanıdığınız biri olabilir mi hesaplarınıza erişebilecek biri?

Aternos'tan kendi Survival sunucumu açtım ve oynamaya başladım. Aradan 5 dakika geçtikten sonra oyunuma [Server] isimli biri geldi. Tab A bastığım zaman isim gözükmüyordu ve komutlara erişebiliyordu onunla sohbet ettim ilk başta her şey normal gidiyordu ama sonralarda beni komutla öldürmeye başladı. İkide bir sunucuyu kapatıyordu ve Discord adresime kadar her şeyi söylemişti. Bu kim ve nasıl böyle bir şey yapabildi çok şaşırdım. İlk defa başıma geldi ve kimseye sunucunun IP adresini vermedim ve kendisini Aternos'un kurucusu olarak tanıttı. En son serverdan banlandım. Bu olay gerçekten başıma geldi ne düşünüyorsunuz?

Merhaba, benim ve arkadaşlarımın oynadığı kendimize ait bir Aternos sunucusu vardı bizde de oluyordu benzer durumlar (yabancı bir kaç adamın girip çıkması gibi) yanlış hatırlamıyorsam Aternos'un sunucunu düzenleme kısmından kimlerin girebilecegini ayarlayabiliyordun ve kendine özel topluluğa kapalı olarak ayarlayabiliyordun.

Bu bana da olmuştu 2 3 tane isimleri garip Aternos'u hacklemek isteyen nickler gibi nickleri vardı adamların, sunucuma girdiler direkt kapattım sunucuyu oyuncu kapasitesini 2ye düşürdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı