Minecraft Bedrock Edition'a shader desteği tekrar gelecek mi?

efsoG

Picopat
Katılım
24 Ağustos 2021
Mesajlar
105
Çözümler
1
Minecraft Bedrock sürmüne RTX desteği geldi. Eğer sizin RTX 2060 ve ya daha üstü bir ekran kartınız varsa bu konuya direkt bakmayın bile. RTX 2060 ve üstü sahipleri, şuanlık özel dünyalarda RTX shader'i kullanabilir. (bazı texture packlar ile kendi Dünyanız'da da kullanabilirsiniz.) Ama herkes RTX ekran kartına sahip değil. Ve RTX Ekran kartı için gelen RenderDragon grafik sistemi yüzünden RTX ekran kartı sahibi olmayanlar iyisinden kötüsünden shader kullanamayacak. Peki bu ne zaman değişecek? Ne zaman herkes istediği gibi shader kullanabilecek? Cevaplarınızı bekliyorum.
 

Glox

Centipat
Katılım
30 Ekim 2020
Mesajlar
108
Yer
Heryerde
Minecraft bedrock sürmüne RTX desteği geldi. Eğer sizin RTX 2060 veya daha üstü bir ekran kartınız varsa bu konuya direkt bakmayın bile. RTX 2060 ve üstü sahipleri, şu anlık özel dünyalarda RTX Shader'i kullanabilir. (bazı texture packlar ile kendi dünyanız'da da kullanabilirsiniz.) Ama herkes RTX ekran kartına sahip değil. Ve RTX ekran kartı için gelen renderdragon grafik sistemi yüzünden RTX ekran kartı sahibi olmayanlar iyisinden kötüsünden shader kullanamayacak. Peki bu ne zaman değişecek? Ne zaman herkes istediği gibi shader kullanabilecek? Cevaplarınızı bekliyorum.

Bedrock mobil sürümünde kullanılabiliyor aynı mantık ile PC ile de kullanabilirsiniz diye biliyorum. Çünkü artık eskisi gibi değil PC de bulunan bedrock sürümü ile mobilde bulunan bedrock sürümü aynı RTX dışında hatam var ise düzeltebilirsiniz ki bende bilmiyorsam öğreneyim.
 

Terraria

Kilopat
Katılım
29 Ağustos 2016
Mesajlar
1.577
Makaleler
1
Çözümler
20
Gelmeyecek. RT desteği sayesinde insanları dolaylı yoldan zorla güçlü ekran kartlarına geçirtip güçlü sistemler sayesinde optimizasyona emek harcamaktan kurtulmak varken neden getirsin?
 
Yukarı