Minecraft Bedrock vs. Java

Merhaba, bugün sizlere Minecraft'ın iki sürümünün karşılaştırmasını yapacağım. Karşılaştırmalar + ve - şeklince olacak.

Minecraft Bedrock
Optimizasyon: +
Mod desteği: -
Çapraz platform: +
Server desteği: Ne - ne +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Kolay, Xbox arkadaşı ekleyerek oynayabilirsiniz.
Programlama dili: C++ (?)
Fiyat ve mağaza: Microsoft Store, en ucuz paket 76,25 TL.
Işın izleme (RTX): +

Minecraft Java
Optimizasyon: -
Mod desteği: +
Çapraz platform: -
Server desteği: +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Değişebiliyor.
Programlama dili: Java
Fiyat ve mağaza: Minecraft.net, 23,95 Euro.
Işın izleme (RTX): -
Satın almak için
Bu Windows 10 sürümü yoksa Switch, Xbox, PS için de var. Mağazalarda bulabilirsiniz.

Evet, bu rehberim bu kadardı. Görüşmek üzere! :)

Son düzenleme:
Minecraft Bedrock'ta mod vardır ama fazla yok.
Bir sürü mod var burda.
Evet ama yine de var modlar, harita modları ile kısıtlı ama.
Mesela Java'ya yeni kılıçlar, baltalar koyabiliyorsun ama Bedrock'da "Addon" diye normal eşyaların yerine geçen şeyler var ve çok kısıtlı.

Java kullanıyorum. Bence daha iyi.
Hiç Bedrock denediniz mi hocam.

Bedrock edition sadece fiyatından dolayı tercih edilebilir. Serverlar bırakın Pay to Win'i, Pay to Play'e dönüşmüş durumda.
Fiyatı düşük ve realmlar için yerel fiyatlandırma sunuyor. Ama oynanış ve özellikle serverlar berbat durumda şu an. Arkadaşlarınızla oynamayacaksanız yüzüne bile bakmayın.

Hiç Bedrock denediniz mi hocam.

Denemedim ama
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan kendimce hem arayüz hem oynanış açısından Java versiyonu bana daha çekici geldi. Zaten Java kullanıyordum.

Bedrock edition sadece fiyatından dolayı tercih edilebilir. Serverlar bırakın Pay to Win'i, Pay to Play'e dönüşmüş durumda.
Fiyatı düşük ve realmlar için yerel fiyatlandırma sunuyor. Ama oynanış ve özellikle serverlar berbat durumda şu an. Arkadaşlarınızla oynamayacaksanız yüzüne bile bakmayın.
Hocam ama optimizasyon konusunda Bedrock ezip geçiyor.

Denemedim ama
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan kendimce hem arayüz hem oynanış açısından Java versiyonu bana daha çekici geldi. Zaten Java kullanıyordum.
İkisini de denedim, Bedrock'da 8 GB RAM ile sabit 60 FPS alırken Java'da envanterde eşya dolaştırırken bile akıcılık yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı