Minecraft Java vs Bedrock

Shiver34

Centipat
Daha fazla  
Minecraft Bedrock oynuyorum kasma gibi bir derdim yok ama Java'ya geçtiğimde aşırı kasıyor minimum grafik ayarlarında bile Java çok kasıuor neden acaba? Bir de ikisi arasında ne fark var?
Laptoptan oynuyorum özellikleri aşağıda,
-RTX3050 Ti.
-i5-11400H
-8 GB RAM.
-512 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu yüksek performans moduna almayı denediniz mi? F3'e bastığınızda RTX 3050Tİ'mı gözüküyor?

Çünkü Java. Java sürümü günümüzde gayet yavaş. Eklenen şeylerle yavaşlamaya devam etti, edecek. OptiFine vb. modlara bu yüzden çıktı. C++ karşısında şansı yok zaten.

Ama hangisini tavsiye edersin dersen Java. Çünkü mod.
Çeşitli şeylerde (atıyorum buğdayın büyüme hızı) ufak tefek farklar var. Büyük görülebilecek farklar da var. Ama asıl büyük fark mod kullanımı.

Minecraft Bedrock oynuyorum kasma gibi bir derdim yok ama Java'ya geçtiğimde aşırı kasıyor minimum grafik ayarlarında bile Java çok kasıuor neden acaba? Bir de ikisi arasında ne fark var?
Laptoptan oynuyorum özellikleri aşağıda,
-RTX3050 Ti.
-i5-11400H
-8 GB RAM.
-512 SSD.

Bende GTX 1650 Ti kartla Hypixel'de lobide 20-60 arası alıyordum normal değildi Java'nın optimisasyon sıkıntıları var.
İkisinin arasındaki en önemli fark biri C++ ile biri Java ile kodlanmış olması C++ daha avantajlı iken Java o kadar da iyi degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı