Minecraft Bedrock vs. Java

Merhaba, bugün sizlere Minecraft'ın iki sürümünün karşılaştırmasını yapacağım. Karşılaştırmalar + ve - şeklince olacak.

Minecraft Bedrock
Optimizasyon: +
Mod desteği: -
Çapraz platform: +
Server desteği: Ne - ne +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Kolay, Xbox arkadaşı ekleyerek oynayabilirsiniz.
Programlama dili: C++ (?)
Fiyat ve mağaza: Microsoft Store, en ucuz paket 76,25 TL.
Işın izleme (RTX): +

Minecraft Java
Optimizasyon: -
Mod desteği: +
Çapraz platform: -
Server desteği: +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Değişebiliyor.
Programlama dili: Java
Fiyat ve mağaza: Minecraft.net, 23,95 Euro.
Işın izleme (RTX): -
Satın almak için
Bu Windows 10 sürümü yoksa Switch, Xbox, PS için de var. Mağazalarda bulabilirsiniz.

Evet, bu rehberim bu kadardı. Görüşmek üzere! :)

Son düzenleme:
Bırakın Bedrock 2 fps daha fazla veriyor muhabbetlerini, oyun ilk çıktığı gün hali olan Java edition'dur. Diğer sürümleri sadece ekstra para kazanmak için yapılmış şeyler. Çoğu sunucu ve oyuncu da Java da. Dünyanın en çok satan oyunu da Minecraft Java Edition. Uzatmayın artık şu konuyu
Bu yapılan fanboyluk hocam. Sen telefonların atası diye tuşlu telefon mu kullanmayı tercih ederdin? 2 sürümüde yıllarca oynadım Bedrock javayı arkasında bırakmaya başladı gibi.

Bu yapılan fanboyluk hocam. Sen telefonların atası diye tuşlu telefon mu kullanmayı tercih ederdin? 2 sürümüde yıllarca oynadım Bedrock javayı arkasında bırakmaya başladı gibi.
Kesinlikle katılıyorum. Bedrock optimizasyon olarak önde olduğunu 2 günlük oyuncu bile anlar, ama bu arkadaş optimizasyon diyince "Konumuz bu değil." diyor.

Javya OptiFine ve sol ele her eşyayı alma özelliğinden fanboyluk yapmaya gerek tamam iyi suncular Java'da var olabilir ama bedrockta yok mu sanki.

Merhaba, bugün sizlere Minecraft'ın iki sürümünün karşılaştırmasını yapacağım. Karşılaştırmalar + ve - şeklince olacak.

Minecraft Bedrock
Optimizasyon: +
Mod desteği: -
Çapraz platform: +
Server desteği: Ne - ne +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Kolay, Xbox arkadaşı ekleyerek oynayabilirsiniz.
Programlama dili: C++ (?)
Fiyat ve mağaza: Microsoft Store, en ucuz paket 76,25 TL.

Minecraft Java
Optimizasyon: -
Mod desteği: +
Çapraz platform: -
Server desteği: +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Değişebiliyor.
Programlama dili: Java
Fiyat ve mağaza: Minecraft.net, 23,95 Euro.

Satın almak için
Bu Windows 10 sürümü yoksa Switch, Xbox, PS için de var. Mağazalarda bulabilirsiniz.

Evet, bu rehberim bu kadardı. Görüşmek üzere! :)
Microsoft artık oyuncuları Bedrock'a çekmek istiyor.Erken güncelleme getirmesi,RTX desteği ve optimizasyonla cidden göz boyuyor.Ama java her türlü daha iyi.Ve hocam RTX'i de ekleyebilir misiniz?

Microsoft artık oyuncuları Bedrock'a çekmek istiyor.Erken güncelleme getirmesi,RTX desteği ve optimizasyonla cidden göz boyuyor.Ama java her türlü daha iyi.Ve hocam RTX'i de ekleyebilir misiniz?
Ekledim hocam :). Ve haklısınız, UWP desteği RTX gibi ömzellikler zaten insanı cezbediyor.

Geri
Yukarı