Minecraft Bedrock vs. Java

Merhaba, bugün sizlere Minecraft'ın iki sürümünün karşılaştırmasını yapacağım. Karşılaştırmalar + ve - şeklince olacak.

Minecraft Bedrock
Optimizasyon: +
Mod desteği: -
Çapraz platform: +
Server desteği: Ne - ne +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Kolay, Xbox arkadaşı ekleyerek oynayabilirsiniz.
Programlama dili: C++ (?)
Fiyat ve mağaza: Microsoft Store, en ucuz paket 76,25 TL.
Işın izleme (RTX): +

Minecraft Java
Optimizasyon: -
Mod desteği: +
Çapraz platform: -
Server desteği: +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Değişebiliyor.
Programlama dili: Java
Fiyat ve mağaza: Minecraft.net, 23,95 Euro.
Işın izleme (RTX): -
Satın almak için
Bu Windows 10 sürümü yoksa Switch, Xbox, PS için de var. Mağazalarda bulabilirsiniz.

Evet, bu rehberim bu kadardı. Görüşmek üzere! :)

Son düzenleme:
Ekledim hocam :). Ve haklısınız, UWP desteği RTX gibi ömzellikler zaten insanı cezbediyor.
Ama shaderlarla Java sanki bir RTX olmasada o hissiyatı verdi gibi.Onun dışında güzel rehber.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim,oyun özellikleri olarak Bedrock'ın eğilme ihtiyacı olmadan blok koyulabilmesi,kazanlara iksir doldurulabilmesi,aynı şekilde kazanlara boya doldurup deri zırhların boyanabilmesi gibi cidden hatrı sayılır özellikleri var.Ama çok kötü bir PvP'si,vuruş hissiyatı olarak Java'nın yanından geçemez.(Kritik atma özelliği de yok galiba)

Bu yapılan fanboyluk hocam. Sen telefonların atası diye tuşlu telefon mu kullanmayı tercih ederdin? 2 sürümüde yıllarca oynadım Bedrock javayı arkasında bırakmaya başladı gibi.
O evini sat, asıl ev budur:
Rb6b729eabf3745ddfbac249989d0822c.jpeg

Ama shaderlarla Java sanki bir RTX olmasada o hissiyatı verdi gibi.Onun dışında güzel rehber.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim,oyun özellikleri olarak Bedrock'ın eğilme ihtiyacı olmadan blok koyulabilmesi,kazanlara iksir doldurulabilmesi,aynı şekilde kazanlara boya doldurup deri zırhların boyanabilmesi gibi cidden hatrı sayılır özellikleri var.Ama çok kötü bir PvP'si,vuruş hissiyatı olarak Java'nın yanından geçemez.(Kritik atma özelliği de yok galiba)
Kritik atma var hocam, ve ben Java'da Ninja bridge bile yapamazken Bedrock'da Godbridge yapar oldum resmen :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı