Minecraft Bedrock vs. Java

Merhaba, bugün sizlere Minecraft'ın iki sürümünün karşılaştırmasını yapacağım. Karşılaştırmalar + ve - şeklince olacak.

Minecraft Bedrock
Optimizasyon: +
Mod desteği: -
Çapraz platform: +
Server desteği: Ne - ne +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Kolay, Xbox arkadaşı ekleyerek oynayabilirsiniz.
Programlama dili: C++ (?)
Fiyat ve mağaza: Microsoft Store, en ucuz paket 76,25 TL.
Işın izleme (RTX): +

Minecraft Java
Optimizasyon: -
Mod desteği: +
Çapraz platform: -
Server desteği: +
Arkadaşla oynama kolaylığı: Değişebiliyor.
Programlama dili: Java
Fiyat ve mağaza: Minecraft.net, 23,95 Euro.
Işın izleme (RTX): -
Satın almak için
Bu Windows 10 sürümü yoksa Switch, Xbox, PS için de var. Mağazalarda bulabilirsiniz.

Evet, bu rehberim bu kadardı. Görüşmek üzere! :)

Son düzenleme:
1. Java'da çapraz platform var. IOS/Android/PC arasında "MCinabox/Pojav Launcher" gibi başlatıcılar ile mobil cihazlarda rahatça oynanabiliyor.
2. RTX shader pack ile kullanılabiliyor. Hatta bana göre shader pack RTX'den daha güzel.
3. Java bizi kısıtlamıyor. Java Notch'tan kalan bir miras. Bedrock ise Microsoft'un para kaynağı.

Ben Java Edition kullandım ve hiç sıkıntı yaşamadım ama Java sürümün güncel olmaz ise OptiFine(daha iyi grafik ayarları, Zoom vb) ve Force(modlu oynamak için)

O dediğin sadece Java'da bulunan , yıllarca topluluklarda geliştirilmiş faction, skywars, survival games gibi modları bulunan ve hala mod geliştirilen bukkit sunucuları Java sürümünde kepenkleri indirip Bedrock'a taşınmaya başladılar. Mesela HiveMC, dün kapandı. Bunların çıkış ve gelişimi java edition'da oldu ona bir şey diyemeyiz hakkı da yenemez. Şuan Javanın Bedrocktan daha iyi olan modlar, PVP'si ve Javanın sağladığı özgürlüğü Bedrockta da sağlayabilirlerse sunucuların kendini taşıma işi hızlanabilir. Microsoft insanları Bedrock'a geçirmeye çalışıyor ve daha önemsiyor, bu bahsettiğim ve bahsetmediğim eksiklikleri giderilirse Bedrock sürümünü Javayı arkada bırakacak.
Başladılar, yapacaklar, edecekler, sağlanabilirse, her şey bi ihtimal. Daha sistemi oturmayan şeyi nasıl savunabiliyorsun hayret.

Kesinlike Bedrock daha iyi ve neredeyse tüm TikTok hileleri onda oluyor. Daha eğlenceli Bedrock.
Bu Bedrock sürümünün daha buglı olduğunu gösteriyor ama peki hadi "tiktok hilesi" diyelim.

Ben Bedrock oynarken daha farklı bir keyif alıyorum oyun aynı olmasına rağmen. Belki optimizasyonun da etkisi vardır bilemiyorum. Java çok daha iyi ama.

Bu Bedrock sürümünün daha buglı olduğunu gösteriyor ama peki hadi "tiktok hilesi" diyelim.

Ben Bedrock oynarken daha farklı bir keyif alıyorum oyun aynı olmasına rağmen. Belki optimizasyonun da etkisi vardır bilemiyorum. Java çok daha iyi ama.
Bence bugların olması oyuna eğlence katıyor. Optimizasyonu daha iyi Bedrock'ın.

Geri
Yukarı