Minecraft betiği nasıl kodlanır?

Taha Bostan

Decapat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Dostlar, skript kodlamak istiyorum. Bir sunucum var ama nasıl kodlayacağım? Bir dosya mı açacağım? Ne yapacağım? Her şeyi tek tek anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar, skript kodlamak istiyorum. Bir sunucum var ama nasıl kodlayacağım? Bir dosya mı açacağım? Ne yapacağım? Her şeyi tek tek anlatır mısınız?
Minecraft'ta Skript kodlamak için ilk önce Skript plugini gerekir. Skript yazarken bazı işlevleri için ek addonlar gerekir SkQuery gibi. Ve duyduğuma göre Skript biraz lag yapıyor. Hafif Skriptler yazacaksanız çok sıkıntı olmaz. İnternette Minecraft forumlarından yardım almanız daha doğru olur. Aşağıda bir Skript örneğini açıklamalarıyla bırakacağım:

Kod:
command /yardım: #/yardım yazınca
   trigger: #komutu çalıştır
      if event-player doesn't have permission "skript.deneme" #eğer eylemi yapan oyuncunun skript.deneme yetkisi yoksa
         send "Yetkin yok, üzgünüm :(" to player #oyuncuya tırnak işareti içindeki yazılı mesajı gönder
         stop #eylemi durdur
      else: #eğer yukarıdaki if'in tersi olacaksa, yani oyuncu skript.deneme yetkisine sahipse
         send "/technopatsosyal: Technopat Sosyal linkini gösterir." to player #oyuncuya tırnak işareti içindeki mesajı gönder
         stop #eylemi durdur

Yeni konular

Geri
Yukarı