Minecraft daha hızlı mob doğmasını sağlamak

Daha fazla  
Merhaba, Minecraft oynuyorum ve mob farmı için daha fazla mob doğmasını istiyorum. (Oyunda hile izni yok.) Böyle oyun dosyalarıyla ya da kodla bir çözüm var mı? Oyun zorda bu arada. Daha fazla mob doğması için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meşaleler ortalığı aydınlatır, aydınlık ortamdaysa saldırgan moblar spawnlanmayacağından alakasız olmuş. Ayrıca "Rendering Distance" ayarlarından yüklenen chunk'ların sayısıyla oynama yapıp daha fazla spawnlanmasını sağlayabilirsiniz.

Belli bir chunktan sonra etki etmeyecektir büyük ihtimalde. Çünkü maksimum 128 blok ötede canlı doğuyor.

Tam olarak dediğim üstte mantıkta su içinde doğan birkaç canlı var sadece. Ondan dolayı daha fazla doğuyor yoksa okyanusun pek bir özelliği yok.
Okyanus 30 blok derinliğinde olduğu için zemin ve -30 blok, boşluk olarak sayılıyor. Bundan ötürü tüm moblar zemini olan bir yerde doğuyor (mob farmında) normal Plains biyomunda yaparsan Ocean'da elde etmiş olduğun -30 blokluk faydalık Plains'te mağaralar vs. olarak geliyor ve moblar aşağıda doğuyor. Ocean'da yapılan mob farmı Plains'e göre kat kat daha iyi ve etkili olur.

Mob farmının içine gir ve taban kısmının y koordinatını al. Sonra 110 blok yukarı çık ve 1 dakika AFK kal. Eğer mob farmı çalışıyorsa aynı şekilde 110 blok yukarıda AFK kalmaya devam edebilirsin.

Mob farmının içine gir ve taban kısmının y koordinatını al. Sonra 110 blok yukarı çık ve 1 dakika AFK kal. Eğer mob farmı çalışıyorsa aynı şekilde 110 blok yukarıda AFK kalmaya devam edebilirsin.

İşte onu denedim fakat beklememe rağmen hiç mob doğmuyor. Tekrar aşağı inmek için kazmaya başladığımda yakınlaşınca birkaç mob düşüyor o kadar sayıları hiç 6-7'yi geçmiyor.

İşte onu denedim fakat beklememe rağmen hiç mob doğmuyor. Tekrar aşağı inmek için kazmaya başladığımda yakınlaşınca birkaç mob düşüyor o kadar sayıları hiç 6-7'yi geçmiyor.
Bir okyanus biyomunun üstüne yapsan daha iyi sonuç alırsın. Okyanus biyomunun üstüne yapmayı ya da mob farmını kapsayan 128 blok içindeki her mağarayı aydınlatmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı