Minecraft dahili GPU'yu kullanıyor

Lahmacun_1234

Centipat
Daha fazla  
Minecraft kurdum ve ben OptiFine kurmama rağmen 90FPS alıyorum. Sanırsam AMD GPU'yu değil. Intel iGPU kullanıyor. Nasıl düzeltebilirim? Bir de GNU/Linux kullanıyorum.

Son düzenleme:
İstediğiniz herhangi bir yerde bir komut dosyası yapın. Dosya yolunu daha sonra kaydedin. Benimkini şahsen ~/.minecraft/launch.sh adresine koydum. Aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın:

#!/bin/bash /usr/bin/prime-run /usr/bin/java "$@"
Java veya birincil çalıştırma yürütülebilir dosyalarınız başka bir yerde bulunabilir. Onları bulmak için bunları terminalinize yazmanız yeterlidir.

hangi java
hangi ilk çalıştırma
prime-run, Nvidia tarafından GPU'yu kullanan herhangi bir programı başlatmak için kullanılır. Tescilli Nvidia sürücülerini yükleyerek birincil çalıştırmayı kurdum. Bunları nasıl kuracağınız konusunda Linux dağıtımınızın talimatlarına bakın.

$@ değişkeni, komut dosyasına iletilen tüm bağımsız değişkenleri içerir.

Komut dosyasını çalıştırılabilir hale getirmeyi unutmayın!

chmod +x ~/.minecraft/launch.sh
Minecraft başlatıcısını açın ve Kurulumlar sekmesine gidin. Bunu her kurulumda yapmanız gerekecek, bu benim için sorun değil çünkü genellikle en son Fabric sürümünde oynuyorum.
Düzenle'ye bastığınızda, alttaki DAHA FAZLA SEÇENEK alt menüsüne basmak ve Java yürütülebilir yolunu değiştirmek isteyeceksiniz.
Komut dosyasını yukarıdan bulun ve yeni "çalıştırılabilir" olarak ayarlayın. Oyunu yükleyin, bir dünyaya katılın, F3'e basın ve Nvidia GPU'nuzu kullandığını iki kez kontrol edin.
ALINTIDIR, ÇEVİRİDİR, Kaynak: Running Java/Minecraft with the Nvidia GPU

İstediğiniz herhangi bir yerde bir komut dosyası yapın. Dosya yolunu daha sonra kaydedin. Benimkini şahsen ~/.minecraft/launch.sh adresine koydum. Aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın:

#!/bin/bash /usr/bin/prime-run /usr/bin/java "$@"
Java veya birincil çalıştırma yürütülebilir dosyalarınız başka bir yerde bulunabilir. Onları bulmak için bunları terminalinize yazmanız yeterlidir.

Hangi Java.
Hangi ilk çalıştırma.
Prime-run, NVIDIA tarafından GPU'yu kullanan herhangi bir programı başlatmak için kullanılır. Tescilli NVIDIA sürücülerini yükleyerek birincil çalıştırmayı kurdum. Bunları nasıl kuracağınız konusunda Linux dağıtımınızın talimatlarına bakın.

$@ Değişkeni, komut dosyasına iletilen tüm bağımsız değişkenleri içerir.

Komut dosyasını çalıştırılabilir hale getirmeyi unutmayın!

chmod +x ~/.minecraft/launch.sh
Minecraft başlatıcısını açın ve kurulumlar sekmesine gidin. Bunu her kurulumda yapmanız gerekecek, bu benim için sorun değil çünkü genellikle en son fabric sürümünde oynuyorum.
Düzenle'ye bastığınızda, alttaki daha fazla seçenek alt menüsüne basmak ve Java yürütülebilir yolunu değiştirmek isteyeceksiniz.
Komut dosyasını yukarıdan bulun ve yeni "çalıştırılabilir" olarak ayarlayın. Oyunu yükleyin, bir dünyaya katılın, F3'e basın ve NVIDIA GPU'nuzu kullandığını iki kez kontrol edin.
alıntıdır, çeviridir, kaynak: Running Java/Minecraft with the Nvidia GPU

Sağ ol. Ancak ben AMD kullanıyorum.

Geri
Yukarı