Minecraft demir farmı çalışmıyor

şahıs

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 1600 Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Asus rx 550 4gb gigabyte b450m -h wd10ezex , suv400s37240g
Meslek
öğrenci
Survival sunucumuzda sezon 1 demir farmımız vardı ve çalışıyordu sezon 2'de yaptık ama 2 kez golem geldi ardından gelmedi. Sürümümüz 1.19.

Ekran Görüntüsü (33).png

Zorluk normalde ve bu görseldeki yerden spawnlamaya başladı.

@Finch0900

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (32).png
    Ekran Görüntüsü (32).png
    336,7 KB · Görüntüleme: 88
  • Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    680,1 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1469292

Zorluk normalde ve bu görseldeki yerden spawnlamaya başladı.

@Finch0900
Golemin suyun oradan spawnlanması için başka bir yerden spawnlanamaması lazım. Halıyla veya camla kaplarsanız suda doğmaya başlar. Ben havaya yapılmış farm'ları öneriyorum ama onlarda da zombi ve köylüleri yukarı çıkarmak zor oluyor. Halı yapın, etrafını baya kaplayın. Meşalelerin etrafına 3-4 sıra halı çekebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü (11).png

Son düzenleme:
Zor moda alırsanız daha hızlı gelir, aşağı inip bakar mısınız? Köylüler korkuyor mu? Demir golemin su dışında spawnlanabileceği hiçbir yer kalmamalı.

Köylüler korkuyor ve dediğinizi yaptım ilk başta oldu sonra olmadı.

Havaya yapmanızı öneririm ben.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben çok iyi bir oyuncu değilim köylüleri yuları taşımak için ray ve vagona ihtiyacım var ama ben yüksekte oynarken Shift'de bassam düşüyorum.

Genelikle daha verimli olması için spawn chunk'ta yerden 30 - 40 blok yüksekte yapıyorlar. Öbür türlü demir golemler başka yerlerde doğabiliyor.

Geri
Yukarı