Çözüldü Minecraft doğrulama sunucularına ulaşılamıyor hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

super_ikili

Decapat
Daha fazla  
Selam, arkadaşım geçen gün Minecraft pre aldı. Bende vardı ama o yeni aldı ve Premium sunucularına girmeye çalıştığında ise "giriş yapılamadı: Doğrulama sunucularına ulaşılamıyor." yazdı. Yardım edebilecek olursa mutlu olurum.

Pardon Windows 10 olacaktı yanlış seçmişim.

Çözüm
C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründe host adlı uzantısı olmayan bir dosya var. O dosyayı açıp içerisinde Minecraft veya Mojang yazan bir şey varsa o satırları silin.
C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründe host adlı uzantısı olmayan bir dosya var. O dosyayı açıp içerisinde Minecraft veya Mojang yazan bir şey varsa o satırları silin.

Çözüm
Hocam bazen oluyor öyle 1 gün bekleyince falan geçiyor gene de şunu deneyin.

İlk önce şu dosya konumuna gidin " C:\Windows\System32\drivers\etc " sonra " hosts " ve " hosts.isc " dosyalarını masaüstüne taşıyın sonra oyunu kapatıp tekrar açın açılmaz ise bilmiyorum bekleyince çözülüyordu benim.

Adsız.png

Arkadaşım şey diyo bilgisayara bişi olursa yani discord falan çökerse çok kızarlar çünkü özenmli uyhulamalar var
Hocam bazen oluyor öyle 1 gün bekleyince falan geçiyor gene de şunu deneyin.

İlk önce şu dosya konumuna gidin " C:\Windows\System32\drivers\etc " sonra " hosts " ve " hosts.isc " dosyalarını masaüstüne taşıyın sonra oyunu kapatıp tekrar açın açılmaz ise bilmiyorum bekleyince çözülüyordu benim.

Eki Görüntüle 1511327

diyor

Hiçbiri yok

Denedi şimdi ama aynı hatayı aldı.

Son düzenleme:
Arkadaşım şey diyo bilgisayara bişi olursa yani discord falan çökerse çok kızarlar çünkü özenmli uyhulamalar var

diyor

Hiçbiri yok

Denedi şimdi ama aynı hatayı aldı.
Merak etmeyin bilgisayara bir şey olmaz o dosya minecraft için oluşturulmuş dosyalar bir de arkadaşınız oyunu microsoft veya minecraft.net'ten mi aldı yoksa uczpre gibi yerlerden mi?

Merak etmeyin bilgisayara bir şey olmaz o dosya Minecraft için oluşturulmuş dosyalar bir de arkadaşınız oyunu Microsoft veya minecraft.net'ten mi aldı yoksa uczpre gibi yerlerden mi?

Geçengün yapabildik Minecraft.net'den almıştı daha,sonra hostdan minecaft satırını sildik özür dilerim biraz geç oldu.

Geri
Yukarı