Minecraft dünyayı çok yavaş yüklüyor ve FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

İnsan.exe

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Minecraft oynuyorum fakat bir sorunum var: Dünya çok yavaş yükleniyor. Mesela bir dünyaya giriş yaparken 20-30 saniye bekliyorum belki düzelir diye. OptiFine yükledim ama belki 5 saniye daha az açılmaya başladı. Öyle aman aman bir hızlanma yok. Çözümü nedir? Bu arada bir sürü mod kulanıyorum. Modların etki edeceğini sanmıyorum. Ne çözünürlüğümü yükseltebiliyorum oyunda ne de hızlı oynayabiliyorum. FPS 15'ti, OptiFine yükleyince 30 oldu. Bu arda çözünürlüğümü yükseltince tam ekranda oynayınca gene çözünürlük düşüyor. Tam ekranda oynamayınca çözünürlük gayet iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizden kaynaklı olabilir mi? Sisteminiz nedir? Eğer HDD kullanıyorsanız o yüklenmeyi yavaşlatıyor olabilir.

Intel Core i5 4210u 2.40 GHz.
4 GB RAM.
NVIDIA gerforce 820M / Intel(r) HD Graphics family.
Sisteminizden kaynaklı olabilir mi? Sisteminiz nedir? Eğer HDD kullanıyorsanız o yüklenmeyi yavaşlatıyor olabilir.

Sistemi üstte belirttim hayır SSD kullanıyorum geçen sağlığını ölçdüm yüzde 98 ömrü kalmış.
Mod derken pvp modundan bahsediyorsanız fps düşürmez fakat dünyaya etki eden ve farklı itemlerin olduğu modlar ise fps'ni düşürür
Yok bildiğin kafama göre sevdiğim modları yükledim

1615546502757.png

Modları kaldırın bakalım artıyor mu performans.

Modlar olmadan önce de böyle idi.
Chunkları kısın, hocam.

Hocam chunkları kıstım bayağı etki etti ama ben o chunk ile nasıl oynayayım 4'e indirmek zorunda kaldm.

Son düzenleme:
Intel Core i5 4210u 2.40 GHz.
4 GB RAM.
NVIDIA gerforce 820M / Intel(r) HD Graphics family.

Bilgisayarınıza göre bakarsak kasma sorunu garip, benim eski bilgisayarımda 2. nesil i5, 4 GB RAM ve GT540M vardı onda bayağı akıcı oynuyordum, 12 chunklarda 100 FPS oynatıyordu. Bilgisayarınızda yer var mı?

Modlar ya da sadece bir/birkaç tane mod sebebiyet verebilir. Sadece çözünürlük değil, diğer grafik ayarlarını da kısın. Java'da "memory allucation" ayarını yükseltmeyi deneyin. Launcheriniza göre bu ayarın yeri değişebilir.

Geri
Yukarı